Z podwórka na stadion

Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" rozgrywany jest od 17 lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad 1,6 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie. 
Celem rozgrywek jest promowanie piłki nożnej wśród dzieci, zasad fair play oraz  wychowanie poprzez sport, kształtowanie zdrowego stylu życia i aktywizację lokalnych środowisk sportowych. W powiecie biłgorajskim do turnieju zgłosiło się 40 drużyn, w sumie kilkuset zawodników. W październiku odbyły się już pierwsze mecze w ramach turnieju w Biłgoraju, Korytkowie Dużym, Tarnogrodzie, Obszy, Turobinie i Księżpolu. W listopadzie rozegrane zostaną kolejne mecze na szczeblu gminnym i powiatowym. 
Rozgrywki odbywają się w trzech kategoriach wiekowych 8,10 i 12 lat. – W województwie lubelskim jesteśmy w pierwszej dziesiątce pod względem zgłoszonych drużyn, co pokazuje, że zainteresowanie turniejem jest duże. W porównaniu do poprzedniego roku mamy więcej zgłoszeń drużyn dziewczęcych – wyjaśnia Bogdan Antolak, koordynator turnieju w powiecie biłgorajskim. Jak zaznacza, w kategorii wiekowej U8 zgłosiło się 8 zespołów chłopców. Tu rozgrywki na poziomie powiatowym już wyłoniły zwycięską drużynę, która zagra kolejny mecz w Lublinie. Będzie to zespół reprezentujący Akademię Piłkarską "Gol" z Biłgoraja. 
Do kolejnej kategorii wiekowej (zawodnicy do 10 lat), zgłosiło się 10 zespołów chłopięcych i 2 drużyny dziewcząt. Trwają jeszcze eliminacje gminne, które wyłonią najlepsze zespoły. Największe zainteresowanie udziałem w turnieju jest wśród zawodników grupy U12. Tu zgłosiło się aż 5 zespołów dziewczęcych i 10 chłopięcych. – Staramy się rozgrywać mecze na naturalnych boiskach lub "Orlikach", lecz terminarz rozgrywek jest uzależniony od warunków pogodowych. Chociaż czas na zakończenie powiatowych eliminacji mamy do marca, planujemy zakończyć ten etap jeszcze w tym roku kalendarzowym. Finały prawdopodobnie odbędą się na biłgorajskim OSiR-ze – dodaje Antolak. 
Jak zapowiada, zapewne najbardziej emocjonujący będzie finał chłopców w kategorii U12, gdyż tutaj jest największa konkrecja zespołów i zawodników. Zapraszamy do kibicowania!

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.