- Reklama -

Radni wyszli z sesji, bo nie chcieli obniżki pensji wójta

Dziś w Aleksandrowie odbyła się sesja Rady Gminy, jednym z punktów której było ustalenie wynagrodzenia wójta. Niestety, obrady przerwano...

Na dzisiejszy poranek zaplanowano sesję Rady Gminy Aleksandrów, podczas której radni mieli zająć się ustaleniem wysokości wynagrodzenia wójta Józefa Białego. Zmiany te spowodowane wejściem w życie nowej ustawy, która określą górne stawki wynagrodzeń włodarzy.
W wielu gminach odbyły się już głosowania nad nowymi stawkami wynagrodzeń wójtów. Chociaż zazwyczaj obniżano pensję zasadniczą, podwyższano dodatki tak, że ostatecznie obniżka wynosiła zaledwie kilkadziesiąt złotych. W gminie Księżpol, na przykład, pobory wójta zmniejszono tylko o 7 zł.
Nad podobną propozycją mieli głosować dziś radni z Aleksandrowa. Jednak klub radnych PiS-u złożył propozycję, aby wysokość wynagrodzenia wójta obniżyć aż o kilkaset złotych. Przed zmianami wynosiło ono 9 710 zł. Propozycja radnych była obniżka do 8 860 zł.
Wywiązała się gorąca dyskusja, w wyniku której część radnych opuściła salę. Było to pięciu radnych, którzy nie zgadzali się na tak wysoką obniżkę pensji wójta. Na sali obrad pozostało tylko 7 radnych, w wyniku braku kworum nie można więc było zatwierdzić uchwały.
Zarządzono przerwę do godziny 14.30, po czym obrady miały być wznowione. Ostatecznie głosowanie nad spornym punktem przełożono na kolejne spotkanie, które odbędzie się w sierpniu.

- Reklama -

5 Komentarze
 1. ya99 mówi

  Chyba się pochlastam…ale ze śmiechu widząc ten żałosny spektakl bezczelności,cwaniactwa,chamstwa i pazerności wiejskich „polityków”…kończcie waść,wstydu sobie oszczędźcie !

 2. observer mówi

  Kupię ziemię rolną w jednym kawałku (około 3 ha) w Aleksandrowie. Kontakt: 602 11 44 34.

 3. Spychol mówi

  ‚ Szał z obniżkami ‚ parodia. A w Tereszpolu będzie podwyżka i to ponad 1000 zł. No i co może ”prezes”?

 4. Moje imię mówi

  Jakby wójt miał jaja, to przy takich poborach nawet 1000 zł mniej nie sprawiło by na jego osobie jakiegoś uszczerbku i sam zdecydował o obniżce. Radni wychodząc z sesji potwierdzili pazerność wójta oraz swoją.

  1. ya99 mówi

   Chyba się pochlastam…ale ze śmiechu widząc ten żałosny spektakl bezczelności,cwaniactwa,chamstwa i pazerności wiejskich „polityków”…kończcie waść,wstydu sobie oszczędźcie !

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.