- Reklama -

- Reklama -

Z Betlejemskim Światłem Pokoju do policjantów

Biłgorajską komendę odwiedzili harcerze z biłgorajskiej „13”, którzy podzielili się z policjantami Betlejemskim Światłem Pokoju. Ten piękny gest kultywowany jest od 31 lat. W połowie grudnia nasi harcerze na przejściu granicznym w Łysej Polanie odebrali Betlejemskie Światło Pokoju od słowackich skautów. Wczoraj podzielili się tym światłem z policjantami i pracownikami komendy.

Wczoraj na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Biłgoraju mł. insp. Marka Jamroza oraz jego Zastępcy mł. insp. Ryszarda Smolucha Harcerze z 13. Drużyny Starszocharcerskiej „Pochodni”  przekazali Betlejemskie Światło Pokoju oraz najserdeczniejsze życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia dla wszystkich policjantów i pracowników policji.

Harcerze od Komendanta otrzymali drobny upominek oraz podziękowania. Na koniec spotkania komendant Jamroz w imieniu wszystkich policjantów i pracowników biłgorajskiej komendy życzył harcerzom szczęśliwych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącym Nowym Roku.

- Reklama -

Harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego już od 31 lat przekazują Betlejemskie Światło Pokoju. Polscy harcerze otrzymują je od skautów słowackich, ci zaś od skautów austriackich, którzy zapalają je w Grocie Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem. Harcerze, przekazując mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju, przypominają, że każdy z nas nosi w sobie dobro.

mł. asp. Joanna Klimek

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.