- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Spotkanie z Aniołem

Dwunastu młodych artystów z pracowni plastycznych Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało laureatami X Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł”.

Tytuł tegorocznej edycji to „Spotkanie z Aniołem”. Impreza odbywa się pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty i Starosty Krasnostawskiego, a organizatorem jest Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie.

Na tegoroczny konkurs nadesłano bardzo dużą ilość prac. Spośród 1419 prac płaskich i przestrzennych z 192 placówek oraz zgłoszeń indywidualnych, komisja konkursowa pod przewodnictwem Joanny Kawęckiej – nauczyciela plastyki, dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Krasnymstawie, nagrodziła i wyróżniła oraz zakwalifikowała do udziału w wystawie pokonkursowej prace w 5 grupach wiekowych. Także kilkunastu wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju zostało docenionych przez jury konkursu. Tegoroczni laureaci pracują w pracowniach plastycznych pod kierunkiem Renaty Sochy i Anny Świcy.

Dwie nagrody, jedno wyróżnienie i 7 kwalifikacji do wystawy otrzymali wychowankowie Anny Świcy. Laureaci pracują w pracowni Tęczowa Malarnia.
W kategorii przedszkoli nagrodzono pracę sześcioletniego Franciszka Szado, zaś w kategorii dzieci z klas I-III nagrodę otrzymała praca Lilianny Obszyńskiej (lat 9). Natalii Pięcie (lat 11) jury przyznało wyróżnienie w kategorii klas IV-VI.
Do wystawy zakwalifikowano prace następujących młodych artystów z Tęczowej Malarni: Laury Szabat (lat 6), Katarzyny Zarębskiej (lat 8), Zofii Majcher (lat 14), Hanny Majcher (lat 9), Wiktorii Kurzyńskiej (lat 16), Aleksandry Kwiatkowskiej (lat14) i Martyny Kniaziowskiej (lat 17).

Dwa wyróżnienia przyznano podopiecznym Renaty Sochy. W kategorii przedszkoli wyróżnienie otrzymał obrazek wykonany przez Magdalenę Ścibor (lat 6), a Jagoda Góra została wyróżniona w kategorii klas I-III.

Niestety, ze względu na wciąż trwający stan epidemii COVID-19, organizatorzy nie mogą zaprosić laureatów na wspólne świętowanie podsumowania konkursu i otwarcie wystawy prac plastycznych. Na stronie internetowej i Facebooku MDK w Krasnymstawie będzie można zobaczyć prace laureatów konkursu. Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Anna M. Świca

X Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Mój Anioł” – „Spotkanie z Aniołem”
Młodzieżowy Dom Kultury im. Marii Konopnickiej w Krasnymstawie
pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty oraz Starosty Krasnostawskiego
Na konkurs nadesłano 1419 prac płaskich i przestrzennych z 192 placówek oraz zgłoszeń
indywidualnych.

Kategoria – przedszkola
Nagroda
Franciszek Szado, lat 6

- Reklama -

Kategoria – klasy I-III
Nagroda
Lilianna Obszyńska, lat 9

Kategoria – klasy IV-VI
Wyróżnienie
Natalia Pięta, lat 11

Kwalifikacje do wystawy
Laura Szabat, lat 6
Katarzyna Zarębska, lat 8
Zofia Majcher, lat 14
Hanna Majcher, lat 9
Wiktoria Kurzyńska, lat 16
Aleksandra Kwiatkowska, 14 lat
Martyna Kniaziowska, lat 17

Renata Socha

Kategoria – przedszkola
Wyróżnienie
Magdalena Ścibor, lat 6

Kategoria – klasy I-III
Wyróżnienie
Jagoda Góra, kl. III
• 08.12.2021 r.
XXX Wojewódzki Konkurs Plastyczny i Literacki „Moje Boże Narodzenie”
pod patronatem Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty, organizator: Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie Wydział ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie

Nagroda: grupa 10-12 lat – Jessica Sowa, 10 lat

Nagroda: grupa 13 -14 lat – Dominika Szubiak, 14 lat

Wyróżnienia: grupa do 9 lat – Klara Wardach, lat 9

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.