- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Jak zamontować półkę narożną?

Nowoczesna półka narożna to mebel, który łączy w sobie ogromną funkcjonalność i niepowtarzalną estetykę. Otwarty typ półek jest doskonałym miejscem na ulubione książki, gazety czy drobiazgi. Designerskie korpusy prezentują się elegancko i dodają lekkości całemu pomieszczeniu. Pasują one idealnie do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym. Stylowe wiszące półki narożne są zdecydowanym hitem ostatnich lat. Regał tego rodzaju idealnie wpisuje się w stylistykę elegancką i klasyczną. Dzięki swojej oryginalnej formie może stać się on piękną ozdobą praktycznie każdego pomieszczenia.

Montaż półki narożnej na ścianie to bardzo praktyczne rozwiązanie. Pozwoli ono zaoszczędzić sporo miejsca w pokoju, a jednocześnie stanowi bardzo ciekawą ozdobę narożnika ściany. Ponadto, taką półkę ścienną możemy bez większego problemu zamocować samodzielnie. Poniżej przedstawiamy instrukcję jak to zrobić.

Montaż półki narożnej krok po kroku

Półka narożna zależnie od przeznaczenia może być różnej wielkości i wymagać różnych sposobów mocowania. W zależności od konkretnego modelu mogą być potrzebne wsporniki kątowe w kształcie litery L. Elementy te będą widoczne po zamontowaniu półki, dlatego też dobrze jest dobrać takie, które będą pasować do wystroju naszego wnętrza. Jeśli zaś nie chcemy, aby mocowania były widoczne, powinniśmy wybrać taką półkę, w której będę one schowane.

- Reklama -

Poniżej podpowiadamy, jak zamocować półkę narożną na ścianie, aby dobrze spełniała swoją funkcję i ładnie się prezentowała. Montaż omówimy na przykładzie półki z niewidocznymi elementami mocującymi. W komplecie do takiego mebla powinny znajdować się kołki rozporowe i wkręty.

Pierwszym krokiem, jaki powinniśmy wykonać, to wyznaczenie miejsca przymocowania półki. Na ścianie zaznaczamy delikatnie ołówkiem wysokość, na jakiej ma się znajdować mebel. Najlepiej jest zaznaczyć jego środek. Następnie należy wykonać pomiar rozstawienia otworów montażowych oraz zaznaczyć wstępnie ołówkiem miejsca montażu uchwytów na ścianie. Dzięki temu będziemy wiedzieć, gdzie trzeba je zamontować.

Kolejnym krokiem jest sprawdzenie poziomu. Przyda nam się do tego celu dobra poziomica. Sprawdzamy, czy zaznaczone przez nas miejsca znajdują się w jednej linii i pod kątem prostym do krawędzi ściany. W razie potrzeby robimy korektę. Następnie do tych samych miejsc przykładamy uchwyty montażowe, na których zostanie zawieszona półka i precyzyjnie zaznaczamy ołówkiem dokładne miejsca otworów montażowych.

Teraz możemy przejść do wiercenia otworów. Średnicę wiertła dobieramy według średnicy kołka rozporowego. Gdy otwory już są gotowe, wkładamy w nie kołki, przykładamy uchwyty i przykręcamy je wkrętami. Co ważne, przed ostatecznym dokręceniem wkrętów powinniśmy sprawdzić, czy trzpienie znajdują się na tej samej wysokości i mają właściwy rozstaw. Dokręcamy wkręty do oporu i zakładamy naszą półkę narożną na trzpienie montażowe. Na koniec dociskamy półkę do ściany i sprawdzamy, czy przylega dobrze na całej swojej długości.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.