- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Chętnych nie brakowało

W gminie Józefów na ukończeniu jest projekt dotyczący zakupu i montażu paneli fotowoltaicznych na dachach mieszkańców. Mimo iż początkowo chętnych brakowało, teraz niektórzy żałują. 

Na dachach mieszkańców gminy Józefów pojawiło się 150 instalacji fotowoltaicznych. Gmina otrzymała unijne pieniądze na montaż aż 200. Nie było chętnych. Prace są na ukończeniu, a niektórzy mieszkańcy już żałują, że nie przystąpili do projektu. – Prace są bardzo zaangażowane. Wykonawca spieszy się. Warunki atmosferyczne są niepewne i może być utrudniony dostęp do dachów. Stara się jak najszybciej pozakładać panele fotowoltaiczne na dachach, a później eklektyk będzie łączył poszczególne instalacje elektryczne – wyjaśnia burmistrz Roman Dziura. Dodaje, że dla samorządu jest to niezwykle ważny i potrzebny projekt. – Martwiliśmy się, że nie będzie dużo chętnych. Zainteresowanie jest bardzo duże – mówi.

Zamontowane instalacje przez 5 lat od zakończenia projektu stanowić będą własność gminy Józefów i przez ten czas zostaną użyczone do bezpłatnego użytkowania właścicielom/użytkownikom posesji. Po pięciu latach zostaną przekazane właścicielom lub użytkownikom posesji odrębną umową.

- Reklama -

Projekt jest współfinansowany ze środków pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.