- Reklama -

- Reklama -

Wyróżnienie dla biblioteki z Tarnogrodu

Biblioteka z Tarnogrodu dostrzeżona w Polsce. Instytut Książki przygotował zbiór reportaży o bibliotekach zmodernizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Jest wśród nich i ta z powiatu biłgorajskiego.

- Reklama -

Publikacja „Dobre miejsca. Reporterska podróż po bibliotekach” powstała po to, by inspirować i pokazać, jak nieocenioną wartość może przynieść lokalnej społeczności dopasowana do jej potrzeb biblioteka. Składa się na nią siedem  reportaży z bibliotek, które zmieniły się dzięki „Infrastrukturze bibliotek”, czyli działaniom realizowanym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa,  realizowanego w latach 2011-2015 oraz Priorytetu 2 NPRCz z lat 2016-2020.
W ciągu tych edycji dofinansowano 442 biblioteki, w szczęśliwej 7 znalazła się tarnogrodzka biblioteka.
Tych siedem reportaży to opowieści o tym, jak piękne mury i funkcjonalne przestrzenie wypełniane są wartościową treścią; jak marzenia przemieniają się w czyny; jak z zapomnienia wydobywana i kształtowana jest lokalna tożsamość, na której budowana jest tożsamość Narodu i Państwa  – mówi Dariusz Jaworski Dyrektor Instytutu Książki

- Reklama -

Publikacja dostępna jest w wersji elektronicznej:

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.