Euroopieka baner główny

- Reklama -

Wygrywaj miliony online!

Historia loterii i gier liczbowych w Polsce pokazuje, iż dziedzina ta ciągle się rozwija. Rosnące zainteresowanie wielkimi wygranymi spowodowało, iż regularnie organizowane są nowe gry i loterie. Jak się okazuje i wyprawa do kolektury powoli przechodzi w zapomnienie. Teraz wyniki losowań najpopularniejszej polskiej gry liczbowej Lotto można typować w domu, korzystając z komputera czy smartfona.

Historia gier liczbowych w Polsce jest bardzo ciekawa. Pierwsze wzmianki o loteriach w naszym kraju sięgają już pierwszej połowy XVIII wieku. Początkowo były one mało znane, jednak z czasem gry liczbowe zaczęły zyskiwać coraz większą popularność aż do momentu, kiedy sejm Rzeczypospolitej oficjalnie zaakceptował loterię jako jedno ze źródeł dochodu państwa.

W Polsce w gry liczbowe grano już w XVIII wieku. Zachowały się zapisy o powszechnie organizowanej grze „Lotto di Genova”, która polegała na typowaniu 5 numerów z dostępnej puli 90 liczb. Następnie wraz z początkiem XX wieku, kiedy to przez Polskę przetoczyły się dwie wojny światowe, rozwój loterii został częściowo zatrzymany, jednak tuż po ich zakończeniu nastała era fascynacji światem loterii. Najpierw organizowano wiele mniejszych loterii, których zyski były przekazywane na odbudowę kraju i pomoc ofiarom wojny. Potem gry liczbowe podbiły cały kraj, gdzie zaczęto organizować wiele regionalnych loterii, w których mógł wziąć udział praktycznie każdy.

- Reklama -

Pierwsze losowanie Toto-Lotka, znanego nam obecnie jako Lotto, odbyło się 27 stycznia 1957 roku. Popularność tej gry rosła w zawrotnym tempie, bo i wygrane były bardzo wysokie. W ten sposób gra liczbowa Lotto jest najstarszą polską loterią, która do dziś cieszy się wysoką popularnością. Największa wygrana w historii tej gry padła 9 lutego 2012 w Gdyni, kiedy to pojedynczy zwycięzca wzbogacił się o 33 787 496,10 złotych.

Równolegle z rozwojem Toto-Lotka Totalizator Sportowy wprowadził na rynek kilka innych gier liczbowych i loterii takich jak Mały Lotek, Express Lotek (obecnie) Mini Lotto, Super Lotek, Multi Lotek (obecnie Multi Multi), Twój Szczęśliwy Numerek czy Keno.

Tak duże zainteresowanie wielkimi wygranymi spowodowało, że nowych gier i loterii wciąż przybywa. Co więcej, teraz nie trzeba już iść do kolektury, by móc wysłać zakład swojego ulubionego lotto. Dzięki możliwości gry przez Internet można obstawić swoje szczęśliwe liczby bez wychodzenia z domu. Zagraj w Lotto online już teraz, a być może to Ty wygrasz miliony!

„Artykuł zrealizowany we współpracy z Lottoland.pl„.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.