- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wojna w Turobinie. Tak się robi lokalne „media”

Czy ktoś jeszcze panuje nad tym, co się dzieje w "turobińskich internetach"? Pranie publicznych i prywatnych brudów, gminne intrygi, obrzucanie się czym popadnie, wyjęte z kontekstu wypowiedzi, dużo złośliwości i wzajemnej krytyki - tak działają dwie regionalne strony w mediach społecznościowych. A większość na rzekomą " prośbę mieszkańców".

- Reklama -

Na facebooku są dwie turobińskie lokalne strony. Informują o tym co dzieje się w gminie Turobin. Ale na próżno szukać na nich informacji o turystycznych atrakcjach czy urokliwych zakątkach gminy. Informacji, które mogłyby tu przyciągnąć ludzi z zewnątrz, czy zachęcić inwestorów.

Jedna, działająca od dawna „Gmina Turobin bez Makijażu” skupia się głównie na krytyce wszystkiego co związane z wójtem (dawniej), a teraz burmistrzem  i gminnymi urzędnikami. Ta druga „Kocham Turobin”, która powstała w ubiegłym roku, publikuje dla odmiany posty chwalące działania burmistrza i urzędników, a mocno krytykujące to, co robią opozycyjni radni .  Obie strony prowadzą między sobą ostrą polemikę, wyciągając wszelkie brudy.

toyota Yaris

Sama wymiana opinii i uwag nie jest niczym złym. Większość postów, zwłaszcza tych mocno krytycznych,  rozpoczyna się od słów „na prośbę mieszkańców”.  Czytając posty od razu widać, że mieszkańcy tej gminy znają się na samorządzie jak nigdzie. Znają  szczegółowe dane, wyniki głosować radnych, wyniki przetargów, ba, nawet zdjęcia z monitoringu na budynku Urzędu Gminy mają.

Oto kilka przykładów

Światło w urzędzie gminy? Sfotografujmy z każdej strony!

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W lutym na stronie Gmina Turobin bez Makijażu pojawiło się takie oto zdjęcie z informacją (rzecz jasna od  mieszkańców):

„Dziś mimo późnej pory ( godzina 20) dostaliśmy informację, że budynek urzędu miasta i gminy Turobin jest otwarty. Odbywa się w nim spotkanie przedwyborcze komitetu obecnie urzędującego.
Na spotkaniu są obecni radni „przychylni” , nowe osoby ubiegające się o mandat do rady gminy jak i obecnie urzędujący wraz z z-cą.(….)”

 

 

Na odpowiedź Kocham Turobin długo nie trzeba było czekać (rzecz jasna również na prośbę Mieszkańca).

„Właścicielami pojazdów z których robiono zdjęcia są Józef M…. i Beata W…..
Wytłumaczcie się ludziom z pogardliwego charakteru strony i obrażania, odnoszenia się do ich rodzin!”

 

Całkiem udane śledztwo. I nawet zdjęcia z monitoringu są.

 

Tu aby na pewno chodzi o drogę?

 

Głośna sprawa remontu drogi Tarnawa Mała – Olszanka dla urzędników jest już zamknięta, bo kasa na inwestycję  znalazła się i „rzucą się na niego rząd, powiat biłgorajski, urząd marszałkowski i gmina Turobin. Obie strony regionalne nadal jednak prowadzą spór o to, kto miał rację, bo kilka lat temu część radnych nie zgodziła się na remont drogi ze środków gminnych.  Nieoficjalne dane z urzędu szybko  trafiły do administratorów obu profili:

 

Strona „Kocham Turobin” zareagowała błyskawicznie i również opublikowała szczegółowe dane:

 

„Tematy kościelne” też obu stronom nie obce!

Takich postów jest sporo.Jedne poważne, inne wywołują uśmiech, niektóre może zażenowanie. `Ale administratorzy stron swoją skrupulatnością w dochodzeniu prawdy wchodzą w różne sfery.

 

Jakiś czas temu, z założenia miało się oberwać burmistrzowi, ale rykoszetem dostała rodzina zmarłego mieszkańca gminy za umieszczenie tablicy pamięci na swoim własnym domu, na której znalazł się herb Turobina

 

 

 

Gmina „Kocham Turobin” w swojej skrupulatności weszła ostatnim postem do kościoła.  Autor posta najpierw skrupulatnie wyliczył wszystkie głosowania radnej przeciw podejmowanym uchwałom, a swoje dywagacje zilustrował….zdjęciem tejże radnej stojącej w kościele.

 

 

Do wyborów jeszcze trochę czasu pozostało. Aż strach pomyśleć z jakimi tematami i spostrzeżeniami zwrócą się  „mieszkańcy” gminy Turobin do administratorów obu stron regionalnych…

 

- Reklama -

115 Komentarze
 1. Anonim mówi

  Brawo Turobin bez makijażu koniec chamstwa w necie

 2. Turobin mówi

  ” Cudowne dzieci PIS”chowają partyjne logo, to tuł dzisiejszego bardzo ciekawego artykułu na Onecie.Sądze ,że zawarta jest w nim duża część odpowiedzi na postawione przez Gminę Turobin bez Makijażu pytanie, dlaczego Burmistrz Kozina idzie do wyborów ze swoim komitetem ? Sam artykuł na GTbM też ciekawy i merytoryczny . Biorą na tapetę program a nie ludzi.

 3. Z Żabna mówi

  Mam takie pytanie po przeczytaniu na Kocham Turobin artykułu o radnym Fiucie.Jaki jest stan faktyczny i prawny spółki powołanej jeszcze chyba przez wójta Sobótke firmę ,która miała budować tą nieszczęsną biogazownia.Czy my brzydko mówiąc wymiksowaliśmy się z tego układu czy dalej w nim tkwimy?Czy w tej sprawie coś się dzieje czy temat definitywnie jest zakończony, czy może grożą nam jakieś kary za niedotrzymanie umów? Ktoś coś wie?

 4. Anonim mówi

  Adam Romański startuje z listy burmistrza Koziny?

  1. Mieszkaniec mówi

   Romański startuje ze swojego komitetu,lista komitetów zarejestrowanych w naszej gminie dostępna jest na stronie komisarza wyborczego.Ciekawie może być w Hucie Turobińskiej.

 5. Lubelak pyta mówi

  Czy strona Kocham Turobin jest oficjalną stroną na facebooku tej gminy?

 6. Anonim mówi

  Wystarczy w tej chwili wejść na stronę Kocham Turobin gdzie ma miejsce „grillowanie” kolejnej osoby po osobach publicznych czyli radnych Wardy i Fiuta,zabrano się za osobę zupełnie prywatną ( dla mnie kompletnie obrzydliwe metody),oraz na stronę Gmina Turobin bez makijażu Na jednej ze stron wyraźnie widać, że jak się nie ma argumentu to używa się argumentu siły . Dopiero później możemy zastanawiać się jakich my radnych potrzebujemy? Kto kogo powinien kontrolować, czy burmistrz radę czy rada burmistrza? Osobiście uważam,że dyskurs podszyty osobistymi uprzedzeniami to nic dobrego,ale „zmanipulowana i ubezwłasnowolniona” rada gminy to jest dopiero problem.

 7. Anonim mówi

  Większych Kredytów niz za Krukowskiego Gmina mieć nie będzie miala wtedy ze 20 milionów?
  I to brali na bzdety na te lampy hybrydowe nikomu nie potrzebne ludzie placili podatki magdalaena na kolanach siedziała a w gminie tylko po sto metrow drogi sie robiło i wielka pompa otwarcia
  Mroz i Górny przewodniczącymi byli zadnego nowego samochodu dla strazy
  Bron Boze od takich ludzi

  1. Anonim mówi

   O przecinku chyba zapomniałeś matematyku jeden

   1. 07 zgłoś się. mówi

    przecinek
    masz między nogami

    1. Anonim mówi

     „Próżnoś repliki się spodziewał,
     nie dam ci pstryczka ani klapsa,
     nie powiem nawet: pies cię jebał,bo to mezalians byłby dla psa”.
     Julian Tuwim

  2. Anonim mówi

   Zdecydujcie się na jakąś kwotę raz piszecie 20 mln innym razem czy na innej stronie że 3,2 mln

  3. Ryjek mówi

   Krukowski zostawił gminę z kredytem ok. 3 milionowym a nie 20 to teraz może jest .

 8. Turobin mówi

  Mamy dobrego burmistrza. Popierajmy go nadal. Trzeba zmienić niektórych radnych i będzie zgoda i lepszy rozwój Turobina. Wybierzmy mądrych nowych radnych w wyborach.

  1. Anonim mówi

   Jestem na tak potrzeba nam radnych aktywnych, którzy należycie spełniali by swoje obowiązki a nie takich co nie odezwali się przez pięć lat.W ogóle to po dwóch kadencjach radnego powinien być zakaz kandydowania,tacy radni jak Górny, Zwolak, Romański to już dawno powinni być na politycznej emeryturze.

   1. Ojojoj mówi

    chyba nie wiesz na czym praca radnych polega,na pewno nie na podpisywaniu się przed kamerami

    1. Anonim mówi

     Faktycznie nigdy nie widziałem , żeby radni podpisywali coś przed kamerami.

     1. Ojojoj mówi

      przepraszam bardzo ,popisywaniu,wina słownika

   2. Anonim mówi mówi

    Nie ważne ile kto jest radnym , ale jak się angażuje dla dobra gminy.

    1. Rak mówi

     Jak by się nie angażował to rutyna jednak zabija ,kadencyjnośc radnych powinna być jak burmistrz dwie kadencję i do widzenia

  2. Hiacynta mówi

   Właśnie, pamiętajmy o tym i wybierzmy mądrze radnych. Takich którzy będą patrzeć rządzącemu na ręce, takich którzy mają swoje zdanie i nie boją się zastraszania, którzy z kultura odnoszą się do innych ludzi, takich którzy nie kłamią w oczy swoich wyborców a przede wszystkim takich którzy nie będą we wszystkim ustępować rządzącemu i klaskac mu nawet jeśli ten ma naglupsze pomysły i nie działa dla dobra gminy. No i pamiętajmy ze jeśli będą w radzie tylko „klaskacze” to pensja będzie rosła z miesiąca na miesiąc.

   1. Hiacynt mówi

    Najlepiej wybrać pieniaczy i kłapaczy,czasy się zmieniają może w obecnej sytuacji geopolitycznej lepiej robić i korzystać teraz niż czekać co czas przyniesie

    1. Anonim mówi

     przestań mieszać geopolitykę z samorządem

     1. Hiacynt mówi

      Ty to jednak inteligencją nie grzeszysz,mówiąc o geopolityce mam na myśli niepewna sytuację na wschodzie ,chyba że w razie czego powiesz Putinowi że tu samorząd i nie może się wtryniac

 9. 07 zgłoś się. mówi

  Nie po to wybieraliśmy was żeby wysłuchiwać waszych kłótni ,ale po to by rozwijać całą Gminę. Wyborcy niedługo pokarzą kto ma rację i wybiorą tych którzy są za rozwojem a nie upadkiem Miasta i
  Gminy

  1. Wow mówi

   Burmistrz powinien podjąć Debatę i by wszystko się zakończyło chyba że ma coś do Ukrycia i się bardzo boi ?

   1. Anonim mówi

    Jaką debatę i kim ?

  2. Antoni mówi

   To się jeszcze okaże jak się ten rozwój skończy. Czy tak potężne kredyty nie doprowadzą do upadku? Jak urzędnik na poważnym stanowisku może tak traktować mieszkańców, obrażać, poniżać.

 10. Wow mówi

  Jestem Ciekawa Debaty !! Mieszkańcy Turobina pewnie też !!! Pan Kozina powinnien podjąć rękawice jeśli jest taki PEWNY … pokazać mieszkańcom jakiego dzielnego mają Burmistrza ??!! Debata Debata Debata !!!!

 11. Grzesiek mówi

  Kozina wygra te wybory za miesiąc .Kolejna kadencja pewna.
  Możecie kasować obydwie strony bo są nie potrzebne. Ludzie powinni korzystać tylko z tej Gmina i Miasto Turobin tam publikują urzędnicy sprawdzone informacje. Tak samo burmistrz ma swoją stronę pod tytułem Burmistrz Turobina i Józef Mróz ma swoją Gminę bez makijażu ale powinien pisać pod swoim nazwiskiem, Być może Mróz się czegoś boi że nie potrafi stworzyć strony pod własnym imieniem i nazwiskiem

  1. Antoni mówi

   Niestety nie wszyscy mogą korzystać ze strony Gmina i miasto Turobin bo zostali zablokowani. To znaczy, że burmistrz się czegoś boi a nie Mróz, który chce debaty publicznej.

   1. Mol234 mówi

    oczywiście że co niektórzy są zablokowani

   2. Łuki mówi

    na tej bez makijażu również… przyganiał kocioł garnkowi

    1. Anonim mówi

     Dostrzegasz różnicę , że jedna jest prywatną a druga jak twierdzi burmistrz odpowiadając na sesji radnemu Fiutowi publiczna i co najwyżej sam mógł się zablokować bo żaden urzędnik prowadzący stronę tego nie zrobił

   3. Ola mówi

    Strona oficjalna gminy powinna służyć do informowania mieszkańców w różnych sprawach a nie do robienia gownoburzy komentarzami ,jestem na takie stronie za cenzura wypiwiedzi

 12. Kapitan Żbik mówi

  Co raz ciekawiej się robi .Kim jest ta tajemnicza Magda K?

  1. Zofia mówi

   Ona ma większą wiedzę jak burmistrz i zastępca razem wzięci.

   1. Anonim mówi

    Tak tak Madzia ma dużą wiedzę o Krukowskim i o tym jak się jeździ na rolkach 😂😂😂

    1. Anonim mówi

     Nie każdy potrafi jeździć na rolkach nie jest to takie łatwe, a sprawia dużo frajdy więc argument z ddddd…..

     1. Anonim mówi

      Tu chodziło o co innego Magda wie o co chodzi 😂😂

 13. Anonim mówi

  Na Kocham Turobin „weryfikują”właśnie radnego Fiuta.Szybkośc działania jak gdyby wybory miały odbyć się za tydzień.

 14. Turobin mówi

  Roztoczanka na Burmistrza, dobrze prawi.

 15. Mieszkaniec mówi

  Turobin to same pisiory chodzą co niedziela do kościoła a jeden drugiego utopił by w łyżce wody.

  1. Lusi mówi

   Dobra nie zesraj się tam;)

 16. Anonim mówi

  Noc już nie rozumiem.

 17. Mieszkaniec mówi

  Te samorządowce z gminy co chco szkoły likwidować to wójt, bo nic nie rozumie

 18. Anonim mówi

  To co burmistrz chce szkołe na gródkach likwidowć

  1. Anonim mówi

   zapytaj mroza. on z krukowskim chcieli likwidowac.

   1. Anonim mówi

    Mroza pogonili z Czerniecina jak powiedział ze chce likwidować teraz bedzie tak samo. Pakuj walizki i na Podlesie

 19. Mieszkaniec Powiatu BJ mówi

  No i teraz wiem gdzie powinien być nakręcony kolejny sezon Rancza hahah w Turobinie Czerepach Ksiądz i Wójt (burmistrz bo Turobin ma prawa miejskie) hahah myślę że też znalazły by się osoby na ławeczkę pod jakimś sklepem hahah

  1. Mieszkaniec Powiatu BJ mówi

   Jeszcze zapomniałem dodać że Turobin powinien mieć swoją Telewizję!! hahah

   1. Maniuś mówi

    👌

 20. Dotarlismy do planu wyborczego Samorządowców Gminy Turobin czyli komitetu Wardy i Górnego mówi

  Jedno jest pewne nowy burmistrz wskazany przez samorządowców Gminy Turobin to likwidacja Szkół, Żłobka, Przedszkoli.
  Zwalnianie ludzi i nauczycieli. Taki mają plan samorządowcy z Gminy Turobin na dalsze lata.
  Oszczędności będą polegać na zwalnianiu wszystkich, nikt nowy nie znajdzie tutaj pracy.
  Nie będą kontynuować prac które są rozpoczęte znowu pożegnamy się z tak długo planowanym domem kultury i innymi budowlami.

  1. Antoni mówi

   Oj Andżej, Andżej! 🤣

  2. Krysia mówi

   anżej zmien pieluche

 21. Anonim mówi

  Jeżeli do inwestycji dołożono 6 mln przez 5 lat.
  A do szkół z Gminy Turobin rocznie doklada się 8 mln.
  Uzasadnienie wszystkiego jest takie ze nowa wladza chciałaby zlikwidować szkoły i nauczycieli zwolnić.
  GRÓDKI I CZERNIĘCIN są zagrożone w sytuacji nowego burmistrza.

 22. Obserwator mówi

  Odnoszę wrażenie, że cała ta dyskusja na temat gminy Turobin jest w interesie Nowej Biłgorajskiej. Nie są to artykuły dogłębnie przedstawiające temat lecz jedynie newsy pozyskiwane najczęściej z Facebooka, często jeszcze przed podsycane sformułowaniami typu czekamy na komentarze tym razem będzie ciekawie. A wszystko to we własnym interesie w myśl zasady im więcej odsłon tym więcej reklamodawców. I co jeszcze bardziej ciekawe to rozgrywki odbywają się w ramach tego samego ugrupowania PiS. Może faktycznie nastał czas na zmiany i nowe rozdanie w Gminie Turobin.

  1. Łuki mówi

   na pewno w radzie gminy…wszyscy radni out!

 23. Roztoczanka mówi

  Do wszystkich tak wychwalajacych obecnego wlodarza. Nie zastanawia Was dlaczego oscienne gminy nie maja tak duzego dlugu i kredytu a jedna z gmin oscienych, calkiem niedaleko nas, dlugu nie ma wcale a rozwijala i tez pozyskaiwala srodki w Polskiego Ladu w duzych ilosciach do ktorych rowniez musiala dolozyc wklad wlasny, i kredytu sie przez ostatnie 5 lat i lepiej wyglada niz nasza gmina bo umiala pozyskac pieniad ze? My mamy dlug duuuzy jak na gmine rolnicza. Jakie mamy drogi wszyscy widzimy, oswietlenia nie ma, poza Turobinem nic tak na prawde sie nie dzieje, sprawa biogazowni ucichla, czy wszyscy juz zapomnieli o wycince drzew, czy przybylo nam w gminie jakis nowych miejsc pracy oprocz zatrudnienia znajomych kroliczka w gminie? Czy przyciagamy turystow, innych spoza naszego terenu do zatrzymana sie u nas na dluzej? Czym mozemy sie pochwalic jako gmina? Po 18 to gmina wymarla, lokalne remizy nie wykorzystane nawet dla zorganizowania zajęć roznorakich dla mlodych ludzi, zadnej fajnej knajpy, zadnych rozrywek oprocz disco polo? Prosze spojrzec chocby na gmine Wysokie, drogi, oswietlenie ulic, dojazdy do pol, imprezy… Bardzo przykre jest takze to ze nasza wladza wykorzystuje kosciol do szerzenia swoich tez i malych, na razie, klamstewek i szuka poparcia tamze chociaz kosciol powinien pozostac neutralny. i jeszcze jedna wazna rzecz. Zadnego pomyslu na oddluzenie gminy ze strony wladajacego nie ma. Jest za to propaganda sukcesu. Burmiszcz (celowo z bledem) zapomnial, jak widac po wiszacych bilboardach i nowych ulotkach, z ktorej partii startowal i z kim sie fotografowal oraz przyjmowal kartonowe czeki, a jak owczesna partia traktowala myslacych inaczej wszyscy wiemy. Kto mysli inaczej, ten wrog i nalezy zniszczyc klamstwami. Dlatego wazne jest, w kazdej demokracji, szczegolnie lokalnej, zeby rada gminy skladala sie nie tylko z potakiwaczy i wazeliniarzy.

  1. Anonim mówi

   Ujmę to najkrócej jak potrafię . Zgadzam się z Panią.

  2. Pag123 mówi

   Bardzo dobrze napisane

  3. Anonim mówi

   Odpowiedź jest prosta Pani Dyrektor Króliczku.
   Do szkół Gmina dokłada 8 baniek co roku.
   I te 8 baniek Gmina wygospodarowuje co roku.
   Nowy burmistrz zapewne zlikwidowałby szkoły w Gródkach i Czernięcinie bo po co.
   Już ta Rada Gminy Zwolak, Górny, Gąbka, Warda, Tołpa o tym mówili więc tak potrzebna jest i rada Gminy i Burmistrz która będzie ratować szkoły, mieszkańców, uczniów i ludzi.

   1. Anonim mówi

    Mówisz , że Burmistrzem powinna być kobietą, zgadzam się.

  4. LUSI mówi

   Ok weż, nie zesraj się. Nam potrzeba ludzi czynu.

 24. Koniec świata mówi

  A jutro do kościoła jak to mówi ostatnio Prezydent Wałęsa czwórkami marsz.

 25. Konfidenci sa wśród nas mówi

  Jozef Mroz donosi na kolegow sprzeda i szarlipa bo juz mowi cco kamil pol mu mówił

 26. Anonim mówi

  Ale boją sie tego Koziny. Żeby tak mu przeszkadzać.
  Mróz ta marionetka którą rolnicy wyrzucili ze strajku bo chciał politykę robić posuwa sie do najgoryszych.
  Mróz nagrywa ludzi na telefon uwazajcie jak z nim rozmawiacie jego przyjaciele czy wrogowie bo to konfident hwdp nie działa na niego. Wszystko idzie dalej.
  Nagrywal kruka na wolce czernieckiej u Pana Were…
  Nagrywa Polskiego z zurawia niby przyjaciel ale pokazuje nagrania co mówią.
  Ma haki na pół wsi i pół gminy tak niby mówi bo kazdego nagrywa nawet damiana na stacji nagral.
  Teraz udal sie do szarlipa i kuliga i tez ich nagral. Hehhe

  1. Anonim mówi

   Mocne słowe .

 27. Turobin mówi

  Andrzej rób swoje i nie patrz na bzdury. Wygraj te wybory i zmieniaj Turobin tak dalej dobrze.

 28. Jan mówi

  Widać te same błędy ,literówki we wpisach krytykujących Szarlipa, Kuliga Warde to jedna osoba piszę.

 29. Prywaciarz mówi

  po tym co piszecie wychodzi ,że wszyscy są na swój sposób ” umoczeni”, do wymiany wszystkich od Starosty przez Burmistrza radnych powiatowych i gminnych . dobrze ktoś powiedział , że władza deprawuje.

 30. Szymek mówi

  większość społeczeństwa gminy zna Burmistrza i wie jakim dobrym człowiekiem i skromnym jest i zasługuje na drugą kadencję a ten hejt to poprostu cyrk na kółkach głównym dowodzącym i myślę że tu nie ma wątpliwości jest oczywiście starosta szarlip mam nadzieję że ludzie się opamiętają i przejrzą na oczy jakim złym i mściwym człowiekiem jest starosta chce mieć wszędzie władze po innych gminach niech se pilnuje swojej dupki

 31. Anonim mówi

  Jeżeli jesteś Radnym w Turobinie czy Goraju to masz pewną prace u Starosty Szarlipa i Radnego Kuliga?
  Abyś tylko umiał szczekac kryteria naboru proste

 32. Praca dla Wardy Radnej mówi

  To warda chciała zrzucić mandat radnej gminy i pracować w Gminie? Ona ludzi nie szanuje

  1. Anonim mówi

   Tak chciała zrzucić. Najpierw słownik później komentarze.

 33. Starostwo Mroza i Szarlipa i Kukiga mówi

  A co obiecali Fiutowi, Karwcowi i Zwolakowi?

 34. Nepotyczny mówi

  To Warda pracuje w Krus a w starostwie u Szarlipa pracuje Radny Górny i Tolpa?
  A ten Gabka z Grodek u Kuliga w Word co to sie dzieje

  1. Wyborca mówi

   Radny Gąbka w WORD jest zatrudniony, jako kto , co ty wypisujesz?

 35. Obcy mówi

  Jak to,to siostra zastępcy wójta pracuje w domu seniora a córka radnej jest sekretarką?

  1. Obca mówi

   no a jak

  2. Dumna Mieszkanka. mówi

   Ta owa radna zrobiła więcej, niż nie jeden radny! A z tego co mi wiadomo, radnych wybierają ludzie więc, co ci do tego, że jej córka pracuje w gminie?? Trzeba było, uczyć się a nie teraz zazdrość kłuje w oczy.

   1. Anonim mówi

    A ile ta radna miała głosów w ostatnich wyborach przypomnij?

 36. Anonim mówi

  Juz najwyższy czas zmienić Radnych. Bedzie zgoda w gminie. Gmina Turobin bedzie sie rozwijać. A te strony w internetach sa nie potrzebne. Skończy sie śledzenie i dzialanie Mroza

  1. Roztoczanka mówi

   Czyli jak ma być? Wszyscy radni maja przyklepywać wszystko co im wójt mówi i mają głosować tak jak on chce? Beż żadnego samodzielnego myślenia? Ludzie o czym wy piszecie! nie można krytykować i mieć odmienne zdanie.

   1. Anonim mówi

    Tak chcą niektórzy w tej gminie alevtak już było.

   2. Pag123 mówi

    Radni Warda ,Fiut ,Tołpa , Górny, Krawiec, Zwolak, Gąbka to super radni takich ludzi nam potrzeba tylko oni cos rozumieją i zabierają głos

    1. Łuki mówi

     ci radni to antyrozwojowcy!

    2. Gabriela mówi

     Ciekawe co ta radna warda zrobiła dla przedmieścia za swojej kadencji bo ja jakoś niczego dobrego z jej strony tu nie zauważyłam…

    3. Kuku mówi

     To że zabierają głos nie znaczy że coś rozumieją ha ha ha

   3. Kukuryku na patyku mówi

    Szkoda że Ci z innym zdaniem nie dyskutują z resztą na komisjach,nie zabierają głosu,nie próbują kompromisów ,oni tylko w blasku fleszy każdą nawet blachą sprawę uwielbiają rozdmuchiwać ,a tak naprawdę to myślenie rozwoju naszej gminy mają przedpotopowe

    1. Anonim mówi

     Tak,to jest argument ,który trafia do takich jak ja.Duza część pracy radnego to komisje.Tylko zaraz rodzi się pytanie na których komisjach na tych co to im się utrudnia dostępu budynku urzędu gminy?

 37. Anonim mówi

  Mróz, Warda, Kulig i Szarlip powinni dac spokój Turobinowi

 38. Pietrek mówi

  a to pewnie Pietrek zastępca wójta prowadzi

 39. Wyborca mówi

  ”Jeszcze się taki nie urodził kto by każdemu dogodził ” ale faktem jest że gmina niesamowicie się rozwinęła. Jestem za Kozina

 40. Mieszkaniec gminy mówi

  Biorąc pod uwagę jak dużo zwolenników ma Pan Kozina , osobiście uważam, że wygrana gwarantowana .

  1. Anonim mówi

   Jeszcze kilka miesięcy temu też tak myślałem, ale teraz jakiś doradca robi niedźwiedzią przysługę Burmistrzowi.
   Te wszystkie artykuły w gazecie wpisujące się w koncepcje pt chwalmy pana.Ta pozorna zgodą na uroczystej sesji kiedy przekazywano klucze do miasta i teraz atak na starostę, radnego powiatowego i radna gminną na stronie Kocham Turobin.Nie wiem kto to prowadzi ale moim skromnym zdaniem przynosi to więcej szkody niż pożytku dla wizerunku Burmistrza,że o stronie etycznej i moralnej nie będę wspominał.Szczytem absurdu na tej stronie jest użytkownik podpisujący się Beata, Beata , który to napisał , że właśnie oglądał wszystkie sesje rady gminy z głosowaniami radnej Wardy.Biorąc pod uwagę fakt że w kończącej się kadencji odbyło się ok 50 sesji ,które na ogół trwały ok 1,5 godziny to łatwo policzyć ile ten użytkownik spędził przed komputerem. Nie wiem po co i komu takie zachowanie są potrzebne, każdy chyba widzi dorobek gminy w ostatnich latach potrafi oceniać i wyciągać wnioski również w kontekście wyborów.Oby to wszystko nie zakończyło się jak 15 października.

 41. Anonim mówi

  Strona Kocham Turobin stała się taką komisją werfikacyjną,która mówi ” ogłupiałemu ludowi”, który radny dobry,który zły.Ciekawe kto następny „trafi” przed jej oblicze.

 42. Zgoda buduje mówi

  Burmistrz Kozina wygra te wybory i wtedy skończy się wypisywanie kto z kim i gdzie się spotkał i inne bzdury. Turobin porobił wiele inwestycji i ciągle się rozwija. Mamy dobrego gospodarza i dobrze ktoś pisze trzeba jedności w radzie i zgody. Nie atakowania ciągłego. Też popieram zmianę niektórych radnych na takich co są za zgodą i myślą o mieszkańcach i miejscowościach naszych. Niech wszystkie miejscowości dalej się rozwijają dla nas. Wybierajmy mądrych radnych w tych wyborach dla zgody.

 43. Janek mówi

  Udostępnienie monitoringu przez stronę Kocham Turobin świadczy że prowadzi ją Urząd Miasta Turobin lub urzędnik miasta.

 44. Anonim mówi

  Szkoda tylko ,że Nova w swoim „obiektywizmie” nie dostrzega , że tylko jedna ze stron sporu posuwa się do personalnych ataków, i insynuacji na rodziny drugiej strony, które mają miejsce na stronie gazety.

 45. Maria mówi

  pani Warda i jej zachowanie na sesjach i to bycie przeciw spowodowało że nie zagłosuje już na nią , nam trzeba rozwoju gminy a nie robienia zdjęć i negowania inwestycji , trzeba wymienić takich radnych na nowych

  1. Maria mówi

   robienie zdjęć mam na myśli w moim wpisie wcześniej te portale co opisujecie i te zdjęcia bo kto robi te zdjęcia z jednej i drugiej strony to nie wiem, nawet nie chce wiedzieć tylko po co to robicie ? to ośmiesza gminę przez obie tenstrony, pani Warda też powinna umieć zrobić pokój żeby nie było kłótni i nie powinna być przeciw różnym inwestycjom dla mieszkańców , moim zdaniem trzeba nowych radnych takich spokojnych nie walczących

   1. Jan mówi

    Pokój pani Warda ma bardzo ładnie urządzony i kuchnie też więc nie wiem o czy piszesz.Rozumiem , że zarzut iż radna Warda robi jakieś zdjęcia masz udokumentowany na wypadek sprawy w sądzie.

    1. Maria mówi

     czytaj ze zrozumieniem moje wpisy wyżej, jasno napisane jest nie wiem kto robił zdjęcia – zwracam się do obu stron że te zdjęcia na tych portalach są nie na miejscu i mam do tego prawo, kto je robił ten niech sam się zastanowi co robi i po co ? śledzenie jedni drugich w jakim celu i pisanie na facebooku? słowo pokój mam na myśli pokój w gminie to jest zgodę a nie czyjś pokój , co ty wypisujesz? kłania się czytanie ze zrozumieniem i możesz straszyć kogoś innego jak nie rozumiesz że nikt nikomu nic nie zarzuca tylko apeluje o opamiętanie. Ludzie mają już dosyć tego pisania na facebookach i atakowania i walki bo gmina jak każda rozwija się tylko trzeba zgody i spokoju i mądrości i pokoju między ludźmi.

     1. Jan mówi

      „pani Warda też powinna umieć zrobić pokój”, i Ty mi piszesz że mam czytać że zrozumieniem .

   2. Maria mówi

    Tak czytaj ze zrozumieniem wszystkie wypowiedzi. Słowo pokój oznaczy pokój czyli zgodę. To nie pokój gdzie ktoś mieszka. Robienie pokoju przez radną w
    gminie i o to mi chodziło. Radna i radny i każdy powinien robić, czyli czynić pokój – budować zgodę. Pojmujesz czym jest zgoda i pokój? Pojmujesz czym jest przecinek w zdaniu i po co? Żeby kolejna myśl odnosiła się do innego wątku. Mam ludziom zależy na pokoju czyli zgodzie i o to też do radnej i ludzi z obu stron apeluje. A ty wypisujesz kto ma jaki pokój i jaką kuchnię ? Kogo to obchodzi? To prywatna sprawa pokój w domu. Nam chodzi o robienie pokoju w gminie – czynienie zgody i dobra. Jak tego nie rozumiesz to nic nie zrozumiesz. Atakowanie i straszenie ludzi za wyrażanie swojego zdania i apelowanie o robienie pokoju , pokoju w sensie zgody i spokoju to też świadczy o tobie. I proszę przestać przekręcać moje słowa i moje myśli. Bo ja jasno pisze i nikogo o nic nie oskarżam. Apeluje o robienie pokoju = zgody w gminie ! Dość tym kłótniom!

    1. Jan mówi

     Nie mam takiej władzy żeby przekręcać Twoje myśli.Zapętliłaś się tylko w swoim agresywnym zachowaniu wobec radnej w pierwszym poście.Późnie albo emocje opadły albo ktoś Ci podpowiedział , że posunęłaś się się za daleko i w kolejnych próbujesz rakiem wycofać się z tych stwierdzeń.Troche za późno , a wiesz ile sąd ma czasu na rozpatrzenie sprawy działając w trybie wyborczym? Miłego dnia życzę.

     1. Maria mówi

      Z przyjemnością wytłumaczę ci w sądzie czy gdzie chcesz co oznacza słowo pokój w różnych znaczeniach. Zapytam też o inne rzeczy i sprawy z tej wskazanej w artykule strony facebookowej. Pamiętaj zastraszanie kogoś jest też karalne. Bo twoje komentarze powodują poczucie strachu u mnie. Tak samo wmawianie komuś co myślał pisząc robienie pokoju pokazuje złe intencje. Myśli mam swoje i mam do nich prawo. Oczywiście poproszę też o odszkodowanie za pomawianie i wmawianie mi o co mi chodziło w moich myślach. Też zaznaczam żebyś sądu nie wprowadzał w błąd. Mnie nie dotyczy tryb wyborczy bo nie jestem członkiem komitetu naszego burmistrza i nie startuję w wyborach z jego komitetu o czym cię uświadamiam. Tryb wyborczy dotyczy stron reprezentujących komitety. To też uczę cię bo sąd to wie. Ty może nie wiesz , tak jak nie wiesz że pokój znaczy pokój na świecie i w gminie. Żebyś nie wprowadzał sądu z trybem tym w błąd. Jak uważasz że kogoś zastraszysz bo apeluje o pokój i zgodę w gminie to bardzo się mylisz. Dołącz tylko wszystkie moje wypowiedzi żebyś nie wprowadzał sądu w błąd jednym komentarzem i swoimi interpretacjami. Bo też skieruje wtedy sprawę do prokuratury o fałszywe zawiadomienie bez całości treści komentarzy które tu zostały napisane. Sąd jest mądry i odrzuci na starcie twoje insynuacje. Zapytam też panią radną przy okazji o inne sprawy i tematy. Skoro tego chcesz. Pamiętaj każdy ma prawo pytać i pisać i wyrażać swoje myśli kulturalnie. Straszenie to było za komuny. Apeluje do ciebie i radnej o pokój i zgodę w gminie Turobin! Pamiętaj pokój to pokój na ziemi i na świecie, nie pokój radnej którego czepiłeś się jak rzep psiego ogona. Niech mieszkańcy sami ocenią co kto tu pisze i jak próbuje zastraszać ludzi wyrażających swoje opinie i apelujących o pokój w gminie i zaprzestanie wypisywania na facebooku.

  2. Jan mówi

   Wytłumaczyłaś już jak rozróżniamy pokój jako pomieszczenie w domu od pokoju jako stanu odmiennego od wojny.Wytłumacz nam teraz proszę czym różni się pokój na ziemi od pokoju na świecie?

  3. Anonim mówi

   Chyba było w punkt skoro Maria tak się tłumaczy .

   1. GK mówi

    Nie tłumaczy się tylko tłumaczy komuś kto nie rozumie co jest napisane i o co jej chodziło. Mylić pokój i zgodę w gminie z pokojem w domu to naprawdę trzeba czytać po swojemu. Bardzo mądre słowa Marii i w pełni popieram nawoływania do pokoju i zgody w naszej gminie.

    1. Anonim mówi

     GK ty też niczego nie rozumiesz w jej wypowiedzi czy ty jesteś nią pod innym nickiem?

 46. Anonim mówi

  Kozina takie czeczy robi? wstyd. Przegra wybory. Dobrze że jest kandydat

  1. Dumna Mieszkanka. mówi

   Burmistrza mamy i ten zostanie a dla łysego, nie ma tu miejsca!!

 47. Turobin jest piekny mówi

  Wójt udostępnia osobom trzecim monitoring gminny??? Przecież to skandal. Dodatkowo czy aby jego sekretarka , ta która prowadzi profil Kocham Turobin to nie jest córka radnej z Żurawia? Jego siostra nie pracuje w KRUS odkąd został wójtem? A siostra zastępcy nie pracuje w domu seniora???? To dopiero nepotyzm 🤣🤣🤣

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.