- Reklama -

- Reklama -

Nowa tradycja w Biłgoraju? Są tu i dziś (foto)

Z tygodnia na tydzień coraz prężniej działa biłgorajskie targowisko. Przypominamy, że również w soboty. Handlarze niezmiennie targują na starym targu przy Dąbrowskiego. Kilka dni temu nasz Czytelnik zasugerował, że mogliby się przenieść na estetyczny plac przy Jagiełły. Po tej propozycji w Biłgoraju zawrzało.

- Reklama -

W Biłgoraju targ niezmiennie odbywa się w czwartki i soboty. Tradycyjnie na starym targowisku przy ulicy Dąbrowskiego.

Jakiś czas temu nasz czytelnik zasugerował, że handlarze powinni przenieść się na nowoczesne targowisko przy Jagiełły. Pisaliśmy o tym TUTAJ

toyota Yaris

Ten wpis podzielił mieszkańców. Jedni za, drudzy przeciw. Oto niektóre z Waszych komentarzy na ten temat.

Marcin Olszówka: A co ten pan robił dziś na targu? Skoro tak narzeka, niech nie idzie i nie kupuje i nikogo nie straszy sanepidem, a tak odnośnie nowego targu, to jedno wielkie dziadostwo wyłożone kostką, dlatego nikt tam nic nie sprzedaje, ani nie kupuje.

Janina Sumicz: Jestem za zamknięciem tego bajora targowego, kiedy nieco dalej jest piękne zadaszone i czyste, co na to UM.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Sofia Zdanowska: Jak się komuś nie podoba, to niech nie chodzi na targ, tylko niech idzie do sklepu.

 

Marta Fusiarz: Targowisko nowe świeci pustkami. Dlaczego? Wystarczy postawić znak zakazu i przeniosą się sami na nowe.

 

Bozena Tatys: Po co ci sanepid, do władz miasta idź, niech zrobią z tym porządek. Targi to tradycja i klimat.

 

Maria Stelmach: Jest nowy plac targowy, to nikt nie korzysta i nie widzi tego, jak są garażówki, to nikomu nie za daleko. Przenieść targowisko i po kłopocie.

 

Adam Wardach: Jak to nikt nie korzysta? Z tego, co mi wiadomo, to są tam sprzedawane meble oraz produkty rolne.

 

Teresa Wilczak: To jest prawdziwe targowisko, chłopskie, a nie pańskie ……. nie zapominajmy o tradycji, gdzie wszędzie było błoto, kostka to tyłki Rubika.

 

Danuta Iwańczyk: Już dawno powinni zrobić z tym porządek, tamtędy przejść – masakra, samochody na co dzień jeszcze bardziej rozjeżdżają. Powinni choć jakimś kamieniem wysypać.

 

Teresa Kapuśniak: Ma pan rację, popieram pana, w końcu ktoś to zauważył.
Grzegorz Babij: To po kiego grzyba tam łazisz, siedź w domu, albo kupuj w marketach i nie narzekaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej o sprawie piszemy w aktualnym, papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej dostępnej w wybranych sklepach i punktach kolportażu na terenie powiatu oraz na e-prasa.pl

 

 

Tymczasem dziś, na Dąbrowskiego wygląda to tak:

 

 

 

 

 

- Reklama -

4 Komentarze
 1. Bartłomiej mówi

  Targ na ulicy Dąbrowskiego to świetna lokalizacja Tutaj przyjdą i miastowi i przyjezdni. w środku miasta. Pewnie ktoś chce wykupić działkę pod bloki albo jakiś supermarket i przegnać handlujących. Jak nie robi się konsultacji ani spotkań z mieszkańcami to tak się dzieje jak z targowiskiem na odludziu przy ul. Jana Pawła. kto tam będzie chodził na zakupy.

 2. Mariusz mówi

  kto mądry budował targowisko obok obwodnicy gdzie ciężko wyjechać i gdzie ludzie mają daleko? na ten targ przychodzi się na piechotę i jest tu dla ludzi wygodnie , nikt nikogo nie zmusza do przychodzenia na targ , takich targów jest dużo w różnych miastach i nikomu to nie przeszkadza, tu mamy zdrowe produkty od rolników z powiatu i jestem za tym targiem w tym miejscu

 3. Krzychoca 1 mówi

  Fajne to stare targowisko ,pchajcie się z targowiskiem w pobliże obwodnicy,dopiero będzie niebezpiecznie,tutaj każdy wie , że jedzie 20 km/h

 4. Pan z miasta mówi

  jak się komuś nie podoba to do budy wara

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.