- Reklama -

“Wojna Polski z sojusznikami” w wydaniu Stanisława Michalkiewicza

W piątkowy wieczór w restauracji Sitarska w Biłgoraju odbyło się spotkanie ze Stanisławem Michalkiewiczem. Poprowadził on konferencję pod tytułem "Wojna Polski z sojusznikami"

Stanisław Michalkiewicz odwiedził Biłgoraj na zaproszenie lokalnych struktur Konfederacji, aby w restauracji Sitarska poprowadzić konferencję pod tytułem „Wojna Polski z sojusznikami”.

– Dzisiejsze spotkanie dotyczyło wojny naczelnika państwa z sojusznikami, czyli z państwami, z którymi Polska jest zantagonizowana, takimi jak Stany Zjednoczone oraz Niemcy. Tematem prelekcji było wyjaśnienie przyczyn tej wojny oraz jej prawdopodobnych następstw, którym jednym z nich jest powrót Donalda Tuska do ojczystej polityki. Celem tego wykładu jest pokazanie, jak wydarzenia zachodzące na wyższych półkach polityki światowej, przekładają się na sytuację wewnętrzną w Polsce – mówi Stanisław Michalkiewicz.

- Reklama -

Prowadzący spotkanie przedstawiał obecną sytuację w polityce światowej związanej z Polską oraz o jej następstwach.

– Z dwóch powodów stało się tak, że zamiast sojuszników mamy wrogów. Pierwszym z nich jest fakt, że Niemcy dążyły do odzyskania wpływów politycznych w Polsce. Prowadziły różne wojny, jak nie o demokrację to o praworządność, a ich kulminacją był “ciamajdan” w lutym 2016 roku. Teraz mamy wojnę o praworządność, w którą są wciągane coraz to liczniejsze państwa Unii Europejskiej i Polska jest bombardowana coraz to liczniejszymi pociskami. Może to by nie było tak brzemienne w skutki, gdyby nie nastąpiła zmiana na stanowisku prezydenta Stanów Zjednoczonych – kontynuuje Stanisław Michalkiewicz.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.