AGD

- Reklama -

- Reklama -

Wiemy dlaczego w Biłgoraju nie będzie lodowiska

Jak już rano informowaliśmy, w tym roku lodowiska w Biłgoraju nie będzie. Wcześniej urzędnicy nie mieli jednak czasu, żeby wyjaśnić mieszkańcom dlaczego. Zdaje się po lawinie komentarzy płynących pod adresem Urzędu Miasta, nagle ... czas jednak znaleźli. Dlaczego w Biłgoraju nie będzie lodowiska i jakie tłumaczenia są tym razem?

- Reklama -

Dziś rano informowaliśmy, że w tym roku lodowiska w Biłgoraju nie będzie. Ta wiadomość wywołała wasze oburzenie, tym bardziej, że nie wiedzieliśmy jeszcze jaki jest powód takiej decyzji.  Właśnie poznaliśmy stanowisko Urzędu Miasta w tej sprawie:

 

– Mając na uwadze obowiązek oszczędzania energii od grudnia br. i przez cały następny rok, do czego obligują nas zapisy ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej, uruchomienie lodowiska, jako obiektu bardzo energochłonnego, jest niewskazane. W związku z powyższym, z przykrością muszę poinformować, że na ten sezon musimy zawiesić funkcjonowanie lodowiskamówi Paweł Jednacz,  rzecznik prasowy
Urzędu Miasta Biłgoraja

 

Rzecznik przypomina, że w tym roku samorządy zostały zobligowane do ograniczenia zużycia energii o 10% w stosunku do roku ubiegłego.

- Reklama -

-W tym roku sytuacja finansowa jest tak ciężka, że tego typu inicjatywy ucierpią na tym najbardziej Musimy ciąć wydatki tam, gdzie się dapodkreśla Jednacz.

 

Ponadto Paweł Jednacz zauważa, że koszt utrzymania lodowiska jest zbliżony do kosztu utrzymania szkoły, przy której funkcjonuje obiekt:

-W ubiegłym roku lodowisko działało przez 2 miesiące i kosztowało nas 70 tys. zł. zauważa Jednacz.

 

 

fot: zdjęcie ilustracyjne (https://lepiejmyslec.pl)

 

- Reklama -

10 Komentarze
 1. Anonim mówi

  Choinka pod UM kosztowała 70 tys. Jest nikomu do niczego nie potrzebna, a lodowisko które służy tylu mieszkańcom w szczególności dzieciom, które były zamknięte w domach przez pandemie. Może wyłączmy lampki świąteczne na ulicach miasta i iluminację um w tym roku. A lodowisko zostawmy w spokoju.

 2. Baca mówi

  a na Dolnym Śląsku w małej Jedlnie Zdrój już od 11go listopada działa lodowisko plenerowe. im się opłaca bo zyski z lodowiska pokrywają wszystkie koszty .

 3. Sylwia mówi

  Straszne!!!!!
  Nie ma dziwne że Biłgoraj pustoszeje i stał się miastem emerytów .

 4. Erni mówi

  a jaki jest koszt utrzymania rzecznika urzędu Miasta ?, ile nas podatników kosztuje to, że ktoś taki ma pobory i wypowiada się w taki sposób.

 5. Anonim mówi

  UM woli na Ukraińców wydawać zamiast na swoich mieszkańców

 6. Anonim mówi

  Wodzu zrozumiałby, gdyby miał dzieci

 7. az mówi

  W ubiegłym roku lodowisko działało przez 2 miesiące i kosztowało nas 70 tys. zł
  Powiedzcie jednacz jakie was?
  Kosztowało to podatnika a nie was .
  Urząd utrzymuje podatnik.
  Urząd nie wytwarza pieniędzy oprócz tych które otrzymuje od podatnika.
  Do Łukasz
  Chętni niech się zbiorą i zadeklaruja utrzymanie lodowiska. przez miesiac albo dwa wtedy sie okaze ilu jest chętnych
  Jak zweryfikujesz godzine jazdy?

 8. Klara mówi

  To jest coś strasznego! zabierać dzieciom radość . jestem zawiedziona postawa urzędu miasta na wszystko inne są pieniądze a na lodowisko nie ma! to się nie mieści w głowie. wszędzie jest lodowisko tylko u nas nie, w ubiegłym roku młodzież się wystarała wychodziła i udało się. Szok tak nie może być płacimy podatki składki, żeby nie było lodowiska!!! żenada! oj podpadnie pan panie burmistrzu

 9. Anonim mówi

  Zamość jakoś oszczędza i ma lodowisko,mniej dziadostwa pod bckiem i będzie kasa

 10. Lukasz mówi

  może wystarczy wprowadzoc opłatę ? 10 zł od osoby x 150 osób dziennie po godzinie jazdy = 1500 zł x 60 dni = 90 000… masakra co za nieudolni ludzie tam pracujs

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.