- Reklama -

- Reklama -

Weronika Pluta finalistką Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym

W niedzielę 13 czerwca 2021 roku na warszawskim Torwarze odbył się XXI Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym. Jest to najważniejszy ogólnopolski turniej dla karateków poniżej 14 lat. Każdego roku w Ogólnopolskim Pucharze Dzieci bierze udział około 1000 zawodników z klubów karate tradycyjnego z całego kraju.

- Reklama -

W tym roku ze względu na długotrwałe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w turnieju wzięło udział ok.700 młodych karateków z kilkudziesięciu różnych klubów. W grupie tej nie zabrakło również Klubu Karate Tradycyjnego Biłgoraj. Biłgoraj reprezentowało ośmioro zawodników z różnych kategorii wiekowych i stopni zaawansowania: Hania Gawęda (9 kyu), Michalina Ostasz (8 kyu), Paweł Mroczyński (8 kyu), Sara Zielińska (8 kyu), Antoni Branewski (7 kyu), Cyprian Mielniczuk (7 kyu), Weronika Pluta (5 kyu) i Wiktoria Wójcik (7 kyu).

Z tej grupy najwyżej uplasowała się Weronika Pluta, która z 22-osobowej grupy, wywalczyła swój awans do finału w kategorii kata (niebieski pas, 10-11 lat). W finale, zawodniczka KKT Biłgoraj zdobyła drugie miejsce w kraju oraz srebrny medal. 

– Ogólnopolski Puchar Dzieci to najtrudniejszy turniej karate w kraju dla osób w moim wieku, dlatego szczególnie cieszę się z tego srebrnego medalu, który jest dowodem na to, że opłaca się ciężko pracować – wyznała Weronika Pluta, finalistka zawodów.

Dobrze zaprezentował się również Antoni Branewski, który zakwalifikował się do ćwierćfinału w kategorii kata. Wygrane walki na swoim koncie ma również Michalina Ostasz, która wraz z Hanią Gawędą były jednymi z najmłodszych uczestniczek turnieju (5 lat).

- Reklama -

Optymizmem napawa nas to, że mimo długotrwałych obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa i ograniczeń w regularnych treningach na XXI Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym zjechało do Warszawy tak dużo zawodników. Poziom był bardzo wyrównany i wysoki, co pozwala mi być spokojnym o dalszy rozwój techniczny karate tradycyjnego w Polsce. Mogę śmiało powiedzieć, że zawodnicy kadry narodowej mają sporą grupę następców – powiedział Andrzej Maciejewski, prezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. 

Dzień wcześniej na tej samej hali odbyły się również XXXII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym. Był to turniej dla starszych zawodników, którzy zostali wyłonieni we wcześniejszych eliminacjach wojewódzkich. Biłgorajskich karateków z KKTB do zawodów przygotował sensei Robert Łój.

Organizatorem zawodów był Polski Związek Karate Tradycyjnego oraz Polski Związek Karate, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego i Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.