- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Pomóż upamiętnić zaginioną osadę i gajówkę Kociołki

- Reklama -

Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju pozyskał dofinansowanie z Konkursu Grantowego „Działaj Lokalnie” na realizację projektu „Kociołki – zaginiona osada leśna”. W ramach projektu w miejscu, gdzie istniała osada leśna oraz gajówka Kociołki (zobacz mapę), zostanie posadowiony kamień z tablicą pamiątkową, a także oddzielna tablica informacyjna. Planowane jest  także wydanie niewielkiej broszury. Osada leśna Kociołki istniała od I połowy XIX w. do lat 30. XX w., kiedy kilka rodzin tam mieszkających zostało wysiedlonych z lasu. W miejscu zabudowań postawiono gajówkę, która istniała do lat powojennych i była ostoją partyzantów w czasach II wojny światowej.

Zwracamy się z prośbą o pomoc w upamiętnieniu ludzi, którzy żyli w tej niewielkiej leśnej wsi oraz gajówce. Jeśli mają Państwo dokumenty, stare zdjęcia bądź po prostu informacje ustne, zachęcamy do zgłoszenia się do nas. Dzięki Państwa pomocy łatwiej będzie nam przygotować tablicę informacyjną oraz broszurę – zachęca Dominik Róg z Gminnego Ośrodka Kultury w Biłgoraju. 

Dane kontaktowe: GOK w Biłgoraju tel. 84 688 28 53;  84 534 80 19, e-mail: dziedzictwogminybilgoraj@gmail.com; gok_bilgoraj@op.pl 

- Reklama -

Więcej informacji o osadzie i gajówce Kociołki można znaleźć tutaj:

http://www.dziedzictwogminybilgoraj.pl/zaginione-osady-i-wsie-w-gminie-bilgoraj/wies-i-gajowka-kociolki/

red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.