- Reklama -

- Reklama -

Wakacyjna Szkółka Letnia MALOWANY WSCHÓD zakończona

W dniach 8-17 lipca 2019 r. po raz kolejny odbyła się Wakacyjna Szkółka Letnia. Zajęcia prowadzili goście z Gdańska Jovanka Tomaszewska-Kołyszko, socjolożka, i Wojciech Kołyszko, malarz, ilustrator, autor książek dla dzieci. Warsztaty miały charakter otwarty, a program był tak pomyślany, by można było uczestniczyć również w pojedynczych zajęciach. Podczas zajęć dzieci miały mnóstwo różnorodnych doświadczeń.

Prowadzący przeprowadzili zabawy literackie, mające na celu rozluźnienie i nabranie pewności siebie (przekręcanie słów, wymyślanie śmiesznych nazw itp.). Pokazali, jak wykonać „kamyczaki”, niezwykłe postacie z kamieni i plasteliny, pomalowali je tak, by nabrały pożądanego charakteru oraz wymyślali dla nich nazwy, malowali na płótnie swoje gwiazdy, lepili z gliny, malowali farbami magiczne stwory i ich siedziby, ozdabiali tekturowe pudła, w które później każdy mógł zapakować swoje prace, aby je zabrać do domu. Dzieci tworzyły w grupach, parach i indywidualnie.

Zakupione zostały liczne materiały plastyczne, które umożliwiły dzieciom poznanie nowych technik oraz wykorzystanie w swoich pracach przedmiotów codziennego użytku lub przeznaczonych do recyklingu. Umożliwiło to pobudzenie kreatywnego myślenia i rozwinęło sprawność manualną. Tematy warsztatów były elastyczne, a twórczość uczestników okazała się bardzo różnorodna i niekonwencjonalna w rozwiązaniach, także wartościowa pod względem estetycznym. Dzieci często stosowały techniki mieszane, próbując stworzyć „coś z niczego”.

- Reklama -

Zainteresowanie było ogromne: codziennie co najmniej trzydzieścioro dzieci przychodziło do Publicznego Gimnazjum, gdzie odbywały się zajęcia, a wszystko dzięki ciekawemu programowi. Zaangażowanie zarówno uczestników, jak i prowadzących, zaowocowało w niezwykle interesujące prace, m.in.: rzeźby z gliny, rysunki farbami, pastelami, wycinanki, kolaże oraz malowidła.

Każdy dzień przynosił coś dobrego, coś nowego, były też zajęcia, które  miały charakter integracyjny z podopiecznymi ze Środowiskowego Domu w Tarnogrodzie. Wsparcia Finansowego udzielili: Burmistrz Tarnogrodu i Starosta Biłgorajski, a rzeczowego firma MODEL. Organizatorami warsztatów był Tarnogrodzki Ośrodek Kultury oraz Towarzystwo Kultury Teatralnej Ziemi Lubelskiej.

*

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.