- Reklama -

Klub Seniora z wizytą w Nowym Lipowcu i Kulaszach

Panie z Klubu Seniora "Jabłoń" z Księżpola odwiedziły najbardziej oddalone od centrum gminy miejscowości – Stary Lipowiec, Nowy Lipowiec i Kulasze. Seniorki skorzystały z zaproszenia pań z Koła Gospodyń Wiejskich "Pod Sosnami" i miały okazję do niezapomnianych wrażeń.

Najpierw panie podziwiały urokliwe zakątki Kulasz z przydrożnymi kapliczkami oraz rzekę Tanew z jej malowniczymi zakolami i piękne lipowieckie lasy. Jak mówiły, powietrze jest tu takie czyste i rześkie, że chce się oddychać pełną piersią.

Następnie panie z Klubu Seniora i mieszkanki Lipowca spotkały się w siedzibie Koła Gospodyń Wiejskich, w tak zwanej “chatce”. Jest to wiejska drewniana chałupa, którą KGW użyczyło, odmalowało i wykorzystuje jako miejsce do spotkań. Domek jest odpowiednio urządzony i przystrojony, a dużo uroku wnętrzom dodają firanki w kwiaty, ludowa zastawa i tradycyjne obrazy. Widać, że panie z Lipowca i Kulasz urządziły go z wielkim sercem i pasją.
Także seniorki z Księżpola nie przyjechały z pustymi rękoma. Przywiozły tradycyjnego pająka, ozdobę z trzciny i kwiatów z bibuły, którego zrobiły specjalnie na tę okazję.

- Reklama -

Panie z Klubu Seniora spędziły bardzo miły wieczór w miłym towarzystwie, przy poczęstunku kawą, herbatą i domowym ciastem. Humory wszystkim dopisywały, bo było nawet wspólne śpiewanie piosenek. Jak się okazało, kobiety z Lipowca mają bardzo piękne głosy i znają wiele tekstów na pamięć!
Na pożegnanie wszystkie uczestniczki spotkania zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Było także zaproszenie pań z Lipowca i Kulasz do Księżpola na wspólne warsztaty i pogadankę.
*

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.