Wypożyczalnia sprzętu Kołodziej-baner górny

- Reklama -

W podziękowaniu za plony

Dożynki w Łukowej miały w tym roku bardzo okrojony charakter. Niemniej jednak najważniejsza ich część, tj. Msza św. dziękczynna, była bardzo uroczysta. Koordynacją wszystkich działań związanych z organizacją zajął się Gminny Ośrodek Kultury z dyr Wisławą Kubów i ks. kan. Waldemar Kostrubiec z łukowskiej parafii.

W niedzielne południe 23 sierpnia korowód dożynkowy prowadzony przez orkiestrę i chłopców z wiechami dotarł do ołtarza polowego, który znajdował się obok kościoła parafialnego.

– Dekoracja przygotowana przez nas nawiązywała do świętych narodu polskiego, tj. Jana Pawła II i Prymasa Stefana Wyszyńskiego, których w tym roku szczególnie czcimy –wyjaśnia Wiesława Kubów, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Łukowej.

Po specjalnym łukowskim odśpiewaniu pieśni pt. “Prosimy was gospodarze…” starostowie dożynek państwo Małgorzata i Michał Szostakowie przekazali chleb proboszczowi i wójtowi. Wszystkie sołectwa gminy Łukowa miały swoje delegacje. W tym roku złożone zostały tylko dwa wieńce z Łukowej IV i Osuch. Kazanie podczas Mszy św. wygłosił  proboszcz parafii w Chmielku ks. Marek Tworek.

- Reklama -

Po uroczystościach religijnych odbyły się powiatowe wyścigi rowerowe ph. “Bohaterom Zamojszczyzny 1920 r.” organizowane przez dyr. Wiesławę Kubów oraz Artura Kozaka, wielokrotnego mistrza Polski i wicemistrza Europy w kolarstwie amatorskim, reprezentującego Pszczelarza Kozackiego. Pomimo deszczu w wyścigu wzięło udział 28 zawodników. Trasa wynosiła 2,5 km po drodze gminnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i upominki. Zwycięzcy poszczególnych kategorii zostali specjalnie nagrodzeni. Głównym fundatorem nagród był GOK w Łukowej. Imprezę zabezpieczali druhowie strażacy z Łukowej i policja.

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.