- Reklama -

II Międzygminny Rajd Rowerowy (Film)

W niedzielę odbyła się II edycja Międzygminnego Rajdu Rowerowego zainicjowanego przez strażaków z OSP Jedlinki. Tym razem rajd odbył się pod patronatem wicepremiera polskiego rządu Jacka Sasina.

23 sierpnia rozpoczęła się druga edycja Międzygminnego Rajdu Rowerowego. Jest to wydarzenie mające na celu promowanie aktywności fizycznej, jaką jest jazda na rowerze. Inicjatorem rajdu są strażacy z OSP Jedlinki, którzy sami są pasjonatami tego typu aktywności.

- Reklama -

– Rok temu to właśnie my we współpracy z GOKSiR w Biszczy oraz GOK w Potoku Górnym wymyśliliśmy Międzygminny Rajd Rowerowy. Dzięki temu chcemy promować zdrowy tryb życia i nawet mimo czasu pandemii chcemy spędzić niedzielę we wspaniałej atmosferze w gronie znajomych – mówi Ireneusz Ćwikła, organizator rajdu a jednocześnie strażak z OSP Jedlinki. – Nasze rajdy cieszą się dużą popularnością. W roku ubiegłym wystartowało w nim około 70 osób. Muszę tutaj zaznaczyć, że jako dość mała jednostka straży pożarnej dobrze działamy na tle gminy, a nawet powiatu – dodaje

W tym roku 63 osoby zebrały się przy budynku straży pożarnej w Jedlinkach, skąd wystartował rajd. W sumie uczestnicy wydarzenia mieli do pokonania kilkadziesiąt kilometrów. Trasa biegła przez Jedlinki, Potok Górny, Dąbrówkę, Wola Kulońską, Bukowinę oraz Biszczę. Zakończyła się nad zalewem Biszcza-Żary.

– Cieszę się, że możemy się spotkać drugi rok z rzędu na tego typu rajdzie rowerowym. W tym roku rajd odbywa się pod patronatem pana wicepremiera Jacka Sasina, wójta gmin Biszcza oraz Potok Górny. Niestety, pana premiera nie ma dzisiaj z nami, ponieważ liczne obowiązki zatrzymały go w Warszawie. Mam nadzieję, że kiedyś zaszczyci nas swoją obecnością – mówi Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny.

~Kuliński Michał

- Reklama -

1 komentarz
  1. Klaustyfanka mówi

    A ja nie wiedziałam, że wPotoku Górnym maja takiego wspaniałego wójta. No nie wiedziałam. I jak on umie pieknie cos powiedziec. Jak umie sie zachowac i wogóle . Zawsze jest ładnie ubrany . I taki przystojny jest ze hej. I taki madry też jest. Ciekawe co jeszcze potrafi ?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.