- Reklama -

- Reklama -

W piątek koncert w Biłgoraju. Wstęp wolny

Muzeum Ziemi Biłgorajskiej zaprasza dziś na koncert. Wystąpi Adam Szabat - wokalista, pisarza, kompozytor i autor tekstów z Hrubieszowa. Piątkowy koncert piosenek autorskich o godzinie 16:00, w Muzeum Ziemi Biłgorajskiej.

- Reklama -

Na program składa się 16 utworów z gatunku piosenki literackiej, zaaranżowanych na dwuosobowy
zespół muzyczny ( gitara akustyczna, śpiew).
„Usiądźmy przed drogą” to nie tylko nawiązanie do wschodniego zwyczaju koncentracji przed
podróżą, ale przede wszystkim zaproszenie do podróży. To zachęta do poznania i przeżywania
historii ludzi, którzy w różnym czasie, w różnej rzeczywistości, musieli zmierzyć się z
codziennością – niekiedy tylko niełatwą, a czasem dramatyczną. To jednocześnie próba nakłonienia widza do refleksji nad życiowymi wyborami człowieka i emocjami, które nim kierują.

 

Adam Szabat – wokalista, kompozytor, autor tekstów piosenek, pisarz. Trener wokalny. Zrzeszony w Stowarzyszeniu Autorów ZAiKS. Członek Hrubieszowskiego Towarzystwa Muzycznego.
Współzałożyciel hrubieszowskiego Teatru Piosenki Młyn (towarzystwa twórców i wykonawców piosenki i prozy). Laureat m. in: Lubelskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej i Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego Metamorfozy Sentymentalne, Ogólnopolskiego Festiwalu Bardów Ballada o Chełmie, Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję Łaźnia w Radomiu, Festiwalu Polskiej Piosenki im. Kazimierza Grześkowiaka Południca w Chorzowie, Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA w Łodzi, Ogólnopolskich Spotkań z Piosenką Autorską Oranżeria 2021 w Radzyniu Podlaskim, dwukrotny finalista Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie.

- Reklama -

18 września 2019 r. uhonorowany tytułem Zasłużony dla powiatu hrubieszowskiego, 18 września 2020 Medalem 620-lecia Hrubieszowa.
Artysta obdarzony niesamowicie ciepłym, mocnym i melodyjnym głosem. Nietuzinkowe umiejętności wokalne pozwalają mu na porywające i pełne ekspresji wykonania. Ma na koncie trzy płyty z Teatrem Piosenki Młyn: Piosenki z miasteczka H (2010r.), Wysłuchajmy błazna, kiedy śpiewa (2014r.), Na trzy (2017r.).

W 2013 roku zarejestrowano koncert Adam Szabat – recital piosenek na żywo, w 2021 wraz z Janem Kondrakiem i Waldemarem Korzeniowskim wydał płytę Pieśni Kresów Naszych. W tym roku również, zadebiutował powieścią Tajemnica Jareda Straya wydanej nakładem wydawnictwa Lira.
Teksty piosenek i artykuły autorstwa Adama Szabata są prezentowane w Roczniku Piosenka, wydawanym przez Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu.

- Reklama -

1 komentarz
  1. majka mówi

    Gdyby dyrektorem był kto inny a nie emeryt majewski ,to wielele by osób przyszło, to facet nie do przyjecia

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.