- Reklama -

- Reklama -

W czasie wolnym zatrzymał przestępcę

W czwartek sierż. Dariusz Orłowski z biłgorajskiej komendy w czasie wolnym zatrzymał złodzieja, który ukradł alkohol z „górnej półki”. W ujęciu uciekającego brał udział także ochroniarz sklepu.

Policjantem jest się nie tylko w służbie, ale również poza nią…

Do zdarzenia doszło 28 maja przed południem na ul. Sikorskiego w Biłgoraju. Po pracy sierż. Dariusz Orłowski, służący na co dzień w Ogniwie Patrolowo-Interwencyjnym biłgorajskiej komendy, na parkingu przyległym do jednego z miejskich marketów usłyszał krzyki kobiety, która biegła za uciekającym ze sklepu mężczyzną.

– Policjant, widząc całą sytuację, natychmiast zareagował, dogonił i obezwładnił uciekającego mężczyznę. Po chwili z pomocą przybiegł pracownik ochrony sklepu. Mężczyźni wspólnie przytrzymali sprawcę kradzieży, który był agresywny i próbował się uwolnić, a następnie o ujęciu sprawcy kradzieży poinformowali dyżurnego biłgorajskiej komendy – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej komendy.

- Reklama -

Jak ustalili policjanci, sprawcą kradzieży był 28-letni mieszkaniec gminy Aleksandrów. Mężczyzna, znajdując się w sklepie, zapakował do reklamówki kilka butelek alkoholu z „górnej półki” i jeden dezodorant, a następnie, nie płacąc za towar, minął linię kas i zaczął uciekać. Wybiegła za nim pracownica sklepu, której krzyki zaalarmowały policjanta, ochroniarza i innych świadków. Łączna wartość skradzionego towaru wyniosła prawie 600 zł.

28-latek jest znany biłgorajskim policjantom, ponieważ wielokrotnie dokonywał kradzieży. Teraz ponownie stanie przed sądem.

Red.

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
  1. Hgddftyhu mówi

    Gratulacje.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.