- Reklama -

- Reklama -

W Biłgoraju biorą pod lupę autokary

Policjanci z Biłgoraja czekają na sygnały od rodziców, których dzieciaki wyjeżdżają na zorganizowany wakacyjny wypoczynek. Działa specjalny punkt, gdzie policjanci skontrolują autokary, czy busy, wiozące nasze pociechy. Wystarczy zadzwonić na policję, poprosić o kontrolę, albo zgłosić swoje wątpliwości co do stanu technicznego autokaru, albo stanu ... kierowcy.

- Reklama -

Stan techniczny pojazdu i trzeźwość kierowcy to podstawowe elementy każdej kontroli autokaru. Sprawdzane są także zapisy tachografu. Należy zaznaczyć, że przepisy prawa, obowiązujące zarówno w Polsce, jak i na terenie Unii Europejskiej, nakładają konieczność montażu tachografu m.in. w autokarach. Główną funkcją tachografu jest rejestrowanie informacji na temat czasu prowadzenia pojazdu, przerw w czasie jazdy, prędkości jazdy, przejechanej odległości. Z informacji tych można wywnioskować, czy nie został przekroczony dopuszczalny limit czasu pracy kierowcy.

Podczas kontroli policjanci sprawdzają także poziom płynów eksploatacyjnych, zużycie rzeźby bieżnika opon, sprawność świateł, funkcjonowanie systemów kierowania oraz obowiązkowe wyposażenie pojazdu m.in. w apteczkę doraźnej pomocy, gaśnice, trójkąt ostrzegawczy.

- Reklama -

Gdy kontrola przebiegnie bez zastrzeżeń kontrolujący dopuszczają pojazd do dalszej jazdy.

 

Jak zgłosić kontrolę w powiecie biłgorajskim?

KPP w Biłgoraju Biłgoraj, ul. Sikorskiego 22 ( parking przy sklepie Lidl) .

47
815 22 10 (całodobowo)
47
815 22 60 pon.pt. 7:3015:30

- Reklama -

Zostaw odpowiedź