Kadius

- Reklama -

Uwielbienie Boga

22 lipca br. wieczorem na placu przy parkingu parafialnym odbył się koncert zespołu "niemaGOtu". – Bardzo się cieszę, że na zakończenie naszych uroczystości odpustowych będziemy mieli okazję razem modlić się, bo zespół "niemaGOtu" przekazuje swoją wiarę, swoją miłość do Pana Boga. Czyni to za pomocą pieśni, własnych kompozycji, a tematem przewodnim tych pieśni będą błogosławieństwa. Błogosławieni to znaczy szczęśliwi – mówił kustosz sanktuarium ks. kan. Witold Batycki. Podkreślał, że zespół chce przekazać swoje szczęście, swoją radość wszystkim zgromadzonym. – Dlatego drogiemu zespołowi "niemaGOtu", który jest z nami, i wam wszystkim życzę wspaniałych przeżyć i wspaniałego wieczoru modlitewnego – dodał ks. Batycki.

– Nie ma Go tu, to słowa, które zmieniły życie patronki tego miejsca – mówił Jakub Blycharz, kompozytor, autor Hymnu Światowych Dni Młodzieży 2016 w Krakowie. – Z tą prawdą my przyjeżdżamy do was, do tego miejsca, i nią chcemy się dzielić, prawdą, która odmieniła nasze życie, że Bóg jest dobry, Bóg jest zmartwychwstały i że w grobie Go nie ma. Tego doświadczyliśmy i tym chcemy się dzielić – zapewniał kompozytor. –  Chcemy was pokrzepiać i mamy nadzieję pokrzepić się również waszą wiarą – dodawał z nadzieją. – Niech to będzie uwielbienie Boga a nie koncert. Poświęćmy go Panu Bogu i dajmy się poprowadzić samemu Jezusowi, idąc w ślad za Jego błogosławieństwami. Błogosławmy się nawzajem, byśmy wyszli stąd przemienieni i szczęśliwi – podkreślał muzyk.

- Reklama -

Porywając publiczność, zespół śpiewał o Tym, którego nie ma już w grobie. Grupę "niemaGOtu" tworzą: Kuba Blycharz (słowa i muzyka), Ola Maciejewska (śpiew, gitara), Marysia Pękała (instrumenty klawiszowe), Szymon Pawluś (gitara), Bartek Krawczyk (gitara basowa) i Kuba Chmura (perkusja). Zespołowi towarzyszył 7-osobowy chórek. i chórek: Katarzyna Michalik, Otylia Brendel, Halina Tokarczyk, Agnieszka Foryś, Marta Szewska, Izabela Młynarz, Joanna Łasiewska.

Wraz z zespołem publiczność śpiewała m.in. "Nie mądrość świata tego", "Nie ma Go tu,", "Psalm 126", "Godzien" i wreszcie oficjalny Hymn Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 "Błogosławieni miłosierni". Wszystkie utwory przyjęte były z ogromnym aplauzem, a wśród słuchającej młodzieży nie zabrakło również dzieci i starszych. Rozradowany zespół zaśpiewał też na bis.

– To już drugi koncert po odpuście, kiedy w naszej parafii jest sanktuarium. Te koncerty zrodziły się dzięki Światowym Dniom Młodzieży. W zeszłym roku gościliśmy tutaj młodzież ze Światowych Dni Młodzieży – przypominał ks. Adam Malinowski, który na zakończenie wieczoru uwielbienia poprowadził modlitwę.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.