- Reklama -

- Reklama -

Usunąć uschnięte gałęzie

Radna Rady Miasta Biłgoraj Irena Polak złożyła interpelacje w sprawie uschniętych gałęzi drzew. Twierdzi, że należy je wyciąć ponieważ zagrażają mieszkańcom.

Na wniosek mieszkańców miasta radna Irena Polak złożyła interpelację w sprawie przeglądu stanu drzew przydrożnych w naszym mieście przez usunięcie uschniętych gałęzi . Wpłynie  to na bezpieczeństwo dla korzystających z dróg. Zdaniem radnej widoczne uschnięte gałęzie są przy ul. Paderewskiego, Ogrodowej, Moniuszki.

Jak informuje burmistrz Janusz Rosłan  we wrześniu przeprowadzono przegląd zadrzewienia na terenie miasta pod kątem występowania posuszu w koronach drzew. W październiku br. firma specjalistyczna przeprowadziła cięcia sanitarno-pielęgnacyjne drzew na terenie miasta m. in. dokonała usunięcia posuszu drzew wskazanych w interpelacji. Usunięto posusz z kasztanowca zwyczajnego rosnącego przy ul. Ogrodowej. Drzewo lipa drobnolistna rosnąca w ul. Ogrodowej na wysokości placu BCKz uwagi na całkowite zamieranie została zakwalifikowana do usunięcia. Nie stwierdzono występowania suchych gałęzi drzew rosnących w ul. Moniuszki. Zabiegi pielęgnacyjne tych drzew były przeprowadzone w roku 2018. Natomiast usunięcie suchych gałęzi z drzew przy ul. Paderewskiego zostanie dokonane w ramach prac związanych z wycinką drzew z działek miejskich jakie zostaną przeprowadzone na przełomie listopada i grudnia.

- Reklama -

Warto przypomnieć, że w październiku zabiegi przeprowadzono na ponad 100 drzewach. –  Na podstawie umowy zawartej z Gminą Miasto Biłgoraj, IPS Zakład Konserwacji Zieleni, przeprowadził zabiegi sanitarno – pielęgnacyjne drzew rosnących na gruntach stanowiących własność miasta. Zabiegi przeprowadzono na 116 drzewach rosnących w parkach i skwerach miejskich m.in. w Parku Solidarności, Parku Stanisława Nowakowskiego, na Skwerze przy ul. Kościuszki i ul. Ogrodowej oraz na drzewostanie pomiędzy ul. Korczaka, a ul. Wesołą – informuje burmistrz Janusz Rosłan. Wartość świadczonej usługi wyniosła 36 tys. 440 zł.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.