- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Uroczyste otwarcie Klubu Seniora

W środę 29 stycznia w Woli Obszańskiej został oficjalnie otwarty Klub Seniora, który jest przeznaczony głównie dla starszych osób. W wydarzeniu wzięli udział mieszkańcy gminy Obsza oraz przedstawiciele gminnych władz samorządowych.

- Reklama -

Jeszcze w okresie wakacyjnym odbył się nabór do gminnego Klubu Seniora w Woli Obszańskiej. Dotychczas nie było w okolicy takiego miejsca dla seniorów. Ale od wczoraj sytuacja zmieniła się, gdyż miało miejsce uroczyste i oficjalne otwarcie tego obiektu.

Pomysłodawczynią otwarcia tego typu klubu jest dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Obszy Bożena Bednarczuk, która jest także koordynatorem Klubu Seniora. W ramach realizacji projektu utworzony został klub dla 25 osób. Główną jego domeną  jest zgromadzenie seniorów, którzy chcą wspólnie spędzać czas oraz wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach, np. usprawniających ciało.

Klub Seniora powstał dzięki dotacji unijnej, o którą wystarał się Gminny Ośrodek Kultury w Obszy. Realizację tych pomysłów wyszacowano na około 1 milion 140 tys. złotych. Jednak aż 95% kosztów będzie pochodziło z dotacji Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

-Ze swojej strony cieszę się, że udało się pozyskać te środki i że seniorzy będą mogli z tego korzystać. Widzę taką determinację oraz zainteresowanie tym projektem. Wszystko idzie w dobrym kierunku, mówi Grzegorz Wróbel, sekretarz Urzędu Gminy w Obszy.

- Reklama -

Siedzibą Klubu Seniora jest Wiejski Dom Kultury w Woli Obszańskiej. Wyposażono go w sprzęty, które są niezbędne seniorom. Wśród nich są: przyrządy do ćwiczeń, komputery, urządzenia do zajęć z muzykoterapii. Dla uczestników utworzono nową siłownię wyposażoną w bieżnie elektryczne, orbitreki, rowerki, atlas, steppery oraz materace. Zakupiono 6 laptopów, aparat fotograficzny, jak również 24 osobowy autobus, który dowozi seniorów do Woli Obszańskiej.

Oprócz tego przewidziane są spotkania z ekspertami w dziedzinie dietetyki i zdrowego stylu życia. Seniorzy będą mogli sięgnąć rady policjantów, prawników czy ekspertów od nowoczesnych technologii. Ponadto zaplanowane są zajęcia kulinarne, kosmetyczne oraz warsztaty wizażu. Wszystko po to, aby starsze osoby były nadal aktywne, wolne od wszelkiego rodzaju dolegliwości eliminujących ze społeczeństwa typu depresja czy apatia. Dzięki Klubowi Seniora mieszkańcy będą mogli spędzić czas ze swoimi rówieśnikami, również porozmawiać na aktualne tematy oraz zdobyć nowe i ciekawe doświadczenie w zajęciach i warsztatach.

Środową uroczystość swoją obecnością uświetnili władze gminnego samorządu. Przecięcia wstęgi dokonali wójt gminy Obsza Andrzej Placek, sekretarz gminy i radny sejmiku wojewódzkiego Grzegorz Wróbel, przewodniczący rady gminy Tomasz Wujda oraz przewodnicząca Klubu Seniora Danuta Podymna. Siedzibę Klubu Seniora poświęcił ks. Paweł Sochacki proboszcz parafii w Obszy. Zaś całą uroczystość dopełnił występ zespołu wokalnego, który niedawno utworzył się w nowo powstałym Klubie Seniora.

J.P.

- Reklama -

2 Komentarze
  1. senior mówi

    Ciesz się tym co Ci dają i nie wybrzydzaj.

  2. wyborca mówi

    Nie wiem czy jest się czym szczycić w innych gminach jest lepsza opieka nad seniorami.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.