Zatrzymały pijanego

Dwie mieszkanki Józefowa zauważyły nietrzeźwego mężczyznę, który chciał wsiąść za kierownicę osobowego forda. Kobiety zabrały mu kluczyki i wezwały policję. Jak się okazało, ujęty przez nich mężczyzna przyjechał do sklepu, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Dzięki postawie kobiet pijany 49-latek za kierownicę już nie wsiadł. Teraz stanie przed sądem. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

 

Do zdarzenia doszło w sobotni wieczór tuż po godzinie 22. Dwie mieszkanki Józefowa w wieku 27 i 51 lat na parkingu jednego z miejskich marketów zauważyły nietrzeźwego mężczyznę, który chciał wsiąść za kierownicę samochodu marki Ford. Panie natychmiast zabrały mu kluczyki, wezwały na miejsce policjantów i pilnowały, by nie uciekł. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili, że ujęty przez kobiety mężczyzna to 49-letni mieszkaniec gminy Józefów.

W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał, że pił alkohol i w takim stanie przyjechał do sklepu po papierosy. Jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie, 49-latek znajdował się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Policjanci zatrzymali należący do niego blankiet prawa jazdy i sporządzili dokumentację, która zostanie przekazana do sądu. 49-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Przed sądem stanie również 18-latek z gminy Godziszów, który w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień kierował samochodem marki Ford. Mężczyzna został zauważony przez policjantów w miejscowości Żabno w niedzielę około godziny 21.

Informację o pijanym kierowcy mundurowi otrzymali od osoby postronnej. Jak się okazało, 18-latek wsiadł za kierownicę, mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu i nie posiadając do tego uprawnień. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.