- Reklama -

- Reklama -

Udanej nocy sylwestrowej Ziemio Biłgorajska!

Przed nami najbardziej wyjątkowa noc w roku. Jak to przeżyć? Jest trochę porad, o których warto pamiętać zanim zabierzemy się za powitanie 2024 roku. Wiadomo, że mieszkańcy z Ziemi Biłgorajskiej są twardzi i nie kucają z byle powodu, ale rzućcie okiem na kilka wskazówek, które naprawdę mogą okazać się bezcenne. Za kilkanaście godzin będziecie wdzięczni ...

- Reklama -

1.Każdy rodzaj alkoholu ma inny skład chemiczny i może działać na nasz organizm w różny sposób. Picie mieszanki zawierającej różne źródła etanolu, takich jak wódka, wino i piwo, może prowadzić do szybszego i bardziej intensywnego upicia. Wszystko to dlatego, że różne alkohole mają inne poziomy cukru i przedostają się do organizmu w różnym tempie. To sprawia, że nasze ciała muszą poradzić sobie z większa ilością etanolu, co skutkuje silniejszym kacem następnego dnia rano.

2.Nie zapominajmy o jedzeniu, aby nasz organizm miał materiał do produkcji enzymów trawiennych i neutralizacji alkoholu. Aby zredukować ryzyko wystąpienia dużego kaca następnego dnia, warto zjeść posiłek bogaty w tłuszcze i białka. Oba składniki odżywcze są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Jedzenie przed i w trakcie picia alkoholu może również pomóc naszemu ciału w lepszym radzeniu sobie z jego metabolizowaniem. Spożywanie produktów bogatych w witaminy B, magnez i potas może pomóc organizmowi neutralizować dostarczaną mu ilość alkoholu.

urząd MArszałkowski projekt

3.Popijając alkohol wodą lub napojami niegazowanymi możesz zmniejszyć szybkość z jaką organizm wchłania alkohol. Alkohol może prowadzić do odwodnienia organizmu, ponieważ działa moczopędnie, powodując większe wydalanie płynów. Pięć godzin po wypiciu alkoholu, poziom płynów w organizmie może być niższy o ok. 1-2% niż normalnie. To niewielki spadek, ale może prowadzić do uczucia zmęczenia i osłabienia, a także do problemów z koncentracją i koordynacją ruchową – czyli dobrze znanymi nam objawami kaca. Woda z kolei uzupełnia utracone płyny. Powstrzymuje też odczuwanie głodu, który często towarzyszy po wypiciu dużej ilości alkoholu.

4.Kolejnym ważnym punktem jest unikanie przekraczania swoich granic – to oznacza nie pić więcej niż nasze ciało może znieść. Ta rada, chociaż dość oczywista wydaje się często ignorowana, a pijanie alkoholu powoli ma wiele korzyści – nie tylko tych bezpośrednio związanych z naszym samopoczuciem kolejnego dnia. Po pierwsze szybkie picie alkoholu powoduje, że możemy łatwiej przekroczyć granicę bezpiecznego spożycia i narazić się na negatywne skutki takie jak upojenie alkoholowe. Po drugie, pijąc powoli, można lepiej cieszyć się smakiem i aromatem alkoholu. Po trzecie pijąc powoli można lepiej panować nad sobą i uniknąć sytuacji, w których można zrobić coś, czego potem się żałuje lub co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

5.Najważniejszym organem, który jest odpowiedzialny za metabolizowanie alkoholu jest wątroba. Wątroba jest w stanie wchłaniać ok. 8 gramów czystego alkoholu na godzinę. Szybkość wchłaniania alkoholu może się różnić w zależności od kilku czynników takich jak: płeć (kobiety wchłaniają alkohol wolniej niż mężczyźni – w swoim ciele mają więcej tkanki tłuszczowej, która utrzymuje alkohol), wiek (wątroba również się starzeje i z wiekiem wolniej metabolizuje alkohol), stosowane leki (niektóre z nich mogą spowolnić wchłonięcie alkoholu).

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

6.Najprostszym sposobem na pozbycie się noworocznego kaca jest picie dużej ilości wody wysokomineralizowanej, która zawiera ponad 1500 cennych miligramów składników rozpuszczonych na litr. Stosujmy tę metodę zarówno przed szaloną imprezą, jak i już po niej, gdy dokucza nam bolesny kac.

 

info: Wielkopolska manufaktura wódek

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.