Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

Uczniowie z Tarnogrodu z wizytą u króla! (FOTO)

Uczniowie z Tarnogrodu pozdrawiają z Grecji. Za nimi kolejny dzień spotkania szkół partnerskich w projekcie Erasmus+. Tym razem z wizytą w pałacu króla Krety - Minosa! Jest bajecznie, zresztą sami zobaczcie

- Reklama -

Kolejny dzień spotkania szkół partnerskich w projekcie Erasmus+ „Bullies to Buddies” minął pod znakiem historii. Gospodarze zorganizowali wszystkim uczestnikom integracyjny wyjazd na stanowisko archeologiczne Pałacu w Knossos oraz wizytę w Muzeum Archeologicznym w Heraklionie. Była to niezwykła przygoda obcowania z przeszłością. Możliwość „dotknięcia” murów i zobaczenia z bliska miejsce związanych z kulturą starożytnej Grecji i mitologii.

To o czym uczniowie uczą się w szkole stało w zasięgu ich ręki i wzroku: pozostałości po pałacu Minosa, jego tron, fragmenty ocalałych fresków. W Muzeum zaś zachwycały wazy greckie, biżuteria, zabawki sprzed tysięcy lat, sarkofagi, dzbany, amfory i inna ceramika z czasów przed naszą erą. Była to niezwykła żywa lekcja historii. Obiad i kolacja były też czasem na nowe doznania i poznanie tradycyjnych potraw greckich oraz rozmowy z przyjaciółmi z Grecji, Turcji, Serbii i Rumunii – informuje Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie.

 

 

urząd MArszałkowski projekt

info/foto: Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.