- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ukraińskie miasto prosi Biłgoraj o pomoc

Mer ukraińskiego miasta Nowowołyńska zwrócił się do mieszkańców miast partnerskich, w tym do mieszkańców Biłgoraja, z prośbą o pomoc przed zbliżająca się zimą. Treść apelu poniżej.

- Reklama -

Na terytorium naszego państwa Federacja Rosyjska rozpoczęła działania wojenne na pełną skalę. Przez 230 dni nasze wojsko odważnie broniło nie tylko narodu ukraińskiego, ale także granic i ludności całej Unii Europejskiej! Liczne ostrzały całej Ukrainy przez wojska rosyjskie skierowane są przeciwko ludności cywilnej. Jest wiele ofiar wśród ludności cywilnej, dochodzi do niszczenia obiektów i infrastruktury. Ponad sto obiektów zostało zniszczonych w 12 regionach.

W imieniu przedstawicieli Komitetu Wykonawczego Rady Miejskiej Nowowołyńska i własnym wyrażam szacunek, wdzięczność i solidarność za to, że razem z nami krok po kroku przybliżacie Zwycięstwo.

urząd MArszałkowski projekt

Mamy nowe wyzwania i potrzeby. Planowane jest otwarcie drugiej stołówki charytatywnej, w której mieszkańcy miasta znajdujący się w trudnej sytuacji oraz osoby wewnętrznie przesiedlone otrzymają ciepłe posiłki. W okresie zimowym w tym pomieszczeniu będzie znajdował się punkt grzewczy, dlatego Wasze wsparcie finansowe jest dla nas ważne.

Poniżej znajduje się lista artykułów, które są teraz najbardziej potrzebne żołnierzom dzielnie broniącym naszego państwa:

  • Namioty, urządzenia grzewcze, odzież zimowa dla żołnierzy (ubrania termiczne, ubrania z polaru, śpiwory zimowe, jest to bardzo ważne dla żołnierzy);
  • Generatory od 50 kWt (wróg niszczy naszą infrastrukturę, w większości obszarów występują przerwy w dostawie prądu i wody, generatory są również bardzo ważne na froncie;
  • Komputery (ze względu na niebezpieczeństwo zmasowanych ataków rakietowych, większość instytucji edukacyjnych przeszła na kształcenie na odległość, więc musimy zapewnić instytucjom wszystko, co niezbędne do kontynuowania procesu nauki);
  • Krótkofalówki i stacje radiowe (Motorolla DP 4800);
  • Drony – mavic3, matryca 300, DJI, Autel.”

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Z szacunkiem i wdzięcznością,

Burmistrz
Borys Karpus

 

info: UM Biłgoraj

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.