- Reklama -

- Reklama -

Uczniowie masowo oddali krew. Akcja w ZSBiO

Uczniowie biłgorajskich szkół ponadpodstawowych udowodnili dziś, że potrafią pomagać. Prawie 80 z nich zarejestrowało się w celu oddania krwi. Tym razem zbiórka zorganizowana została w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.

- Reklama -

W piątek 19 listopada w godzinach przedpołudniowych w ZSBiO kilkudziesięciu uczniów oddało krew dla potrzebujących. Bezcennym płynem podzielili się uczniowie trzech biłgorajskich szkół. 

toyota Yaris

– Gościmy dziś uczniów I LO im. ONZ oraz Zespołu Szkół Zawodowych w Biłgoraju. Akcje oddawania szpiku kostnego w ramach Fundacji DKMS oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie często promujemy u nas w szkole. Sukcesywnie staramy się również organizować zbiórki krwi w poszczególnych szkołach na terenie miasta – mówi Beata Ulanowska, nauczyciel, opiekun Szkolnego Koła PCK w ZSBiO. – Młodzież bardzo chętnie udziela się i wspiera tę działalność – dodaje.

Szkoła organizuje również spotkania i pogadanki, zapraszając na prelekcje przedstawicieli  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

– Część naszej klasy oddaje krew, a część wspomaga organizacyjnie personel medyczny. Uważam, że jest to wspaniała inicjatywa, w którą warto się angażować, a przede wszystkim możemy w ten sposób pomóc innym. Cieszymy się, że nasi rówieśnicy z innych szkół dopisali i wspomogli akcję – mówi Zuzanna Piróg z III klasy licealnej w ZSBiO. 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Dziś podczas zbiórki zarejestrowało się 78 osób, a krew oddało 56.

We wrześniu br. zbiórkę krwi zorganizowało Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.