- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Uczniowie „Budowlanki” w Turcji

Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju realizuje kolejny projekt Erasmus+ współfinansowany przez Unię Europejską.

Od 11 do 15 października trwała inauguracja projektu „WHO WE ARE” w partnerskiej szkole Nevzat Karalp Anadolu Lisesi w Denizli, w Turcji. W wymianie wzięli udział uczniowie i nauczyciele z Kauno rajono Raudondvario gimnazia z Litwy, IES Balmaseda BHI z Hiszpanii, Liceul Teoretic Iancu C. Vissarion z Rumunii, Liceo Statale „Carlo Urbani” z Włoch oraz Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących.

– Był to jeden z najlepszych tygodni w moim życiu: świetni ludzie, z którymi codziennie utrzymuję kontakt. Nie było dnia ani nawet chwili, w której bym powiedział, że coś jest nie tak – poza dniem pożegnania. Doświadczyłem niesamowitej gościnności u rodziny tureckiej. Erasmus+ to najlepszy program wymiany – mówi Filip.

- Reklama -

W ciągu tygodnia przeprowadzone zostały warsztaty i zajęcia projektowe dotyczące zapobiegania przemocy, promocji włączenia społecznego i postaw. W czasie pobytu uczestnicy projektu w Turcji mieli również okazję zapoznać się ze starożytną historią i kulturą, zwiedzając Leodikeę oraz Efez oraz podziwiać piękną przyrodę w Daylanie – w tym unikatową plażę, przy której żyją chronione żółwie morskie. Odwiedzili również dom Maryi w Efezie, a także starą grecką wioskę w Sirince.
Wymiana jest wspaniałą formą dzielenia się doświadczeniami, poznawania nowych kultur, uczenia się przez doświadczenie oraz doskonalenia języka angielskiego.

– Erasmus to świetny projekt, szczególnie jeśli myślimy o nauce języka i poznaniu kultury innych państw. Dzięki takim projektom można poznać cudownych ludzi, miejsca i wiele się nauczyć. Wspaniale spędziłam czas wśród niesamowitych ludzi. Mam nadzieję, że będziemy mieć dalej kontakt ze sobą. To był cudowny tydzień i na zawsze pozostanie w mojej pamięci – mówi Weronika.
– Jestem wielką szczęściarą, że udało mi się wziąć udział w programie wymiany Erasmus+ . W Turcji zyskałam moją drugą rodzinę, poznałam wielu nowych ludzi oraz ich kulturę i przełamałam swoje wewnętrzne stereotypy o Turkach, co było bardzo pouczające. Mimo że już wcześniej rozumiałam język angielski, to dopiero na wyjeździe przełamałam barierę językową, z którą zmagałam się niemal od zawsze. Mam nadzieję, że inni uczniowie również będą mieli tak wspaniałą okazję do rozwinięcia własnych umiejętności i zdobycia cudownych przyjaciół jak ja – wyznaje Julia.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.