- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Zebrali ponad 100 tys. zł dla Eli (film)

W józefowskiej parafii pełni posługę kapłańską od połowy sierpnia br., ale dał się już poznać jako dobry organizator oraz człowiek o wielkim sercu. Mowa o nowym wikariuszu tej parafii Pawle Dynace, który organizując niedzielny koncert, pomógł chorej kobiecie.

17 października w Józefowie odbył się koncert charytatywny „Wybudźmy Elżbietę”. W wydarzenie zaangażowało się wiele osób. Wspólnymi siłami udało się zebrać ponad 100 tys. zł. Zebrana kwota pozwoli pokryć koszt 3-miesięcznej rehabilitacji.

– Podczas koncertu udało się zebrać kwotę ponad 100 tys. zł. Kwota zostanie w całości przekazana rodzinie Elżbiety. Życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania oraz przebiegu koncertu charytatywnego „Wybudźmy Elżbietę”. Było Was tak dużo, że nie sposób ująć każdego z imienia i nazwiska – podsumował Paweł Dynaka, wikariusz parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie. 

 

Podczas wydarzania nie tylko można było wrzucić datek do puszki, ale również zjeść coś dobrego przygotowanego przez panie gospodynie. Prowadzone były także licytacje cennych przedmiotów. Jednym z nich była koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego, którą dostarczył na licytację wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski.

O koncercie charytatywnym pisaliśmy już w artykułach: Koncert Zenona Martyniuka oraz Elżbieta potrzebuje naszej pomocy

–  Pojawiłem się w parafii 15 sierpnia. Kilka dni później odbyły się dożynki gminne, podczas których były zbierane pieniądze do puszek na rehabilitację chorej Elżbiety. Ja też postanowiłem pomóc w tej akcji i zrobić coś na większą skalę. W pierwszej kolejności zadzwoniłem do Zenona Martyniuka, mojego serdecznego przyjaciela i poprosiłem go o to, żeby włączył się w tę akcję i udało się – mówi ks. Paweł Dynaka, organizator niedzielnego wydarzenia.

- Reklama -

Organizatorzy wydarzenia:

 • Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie;
 • Caritas działający przy parafii;
 • MDK w Józefowie;
 • Urząd Miasta w Józefowie;

W pomoc i organizację włączyły się również:

  • KGW działające na terenie gmin: Józefów, Biszcza, Łukowa oraz Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa;
  • Ochotnicze Straże Pożarne z terenu gmin: Józefów, Aleksandrów, Łukowa i Biszcza;
  • Firma ochroniarska z Zamościa, Policja, Żandarmeria Wojskowa;
  • Black Red White przekazało przedmioty na kiermasz

Podczas wydarzenia Fundacja DCKM poszukiwała szpiku dla Dariusza Szydełki, mieszkańca Samsonówki (gm. Józefów), który jest krewnym Elżbiety i choruje na ciężki rodzaj białaczki. Jedyną szansą dla niego jest przeszczep szpiku kostnego. Była również możliwość zaszczepienia się w Mobilnym Punkcie Szczepień.

Cegiełkę pomocy dołożyła również biłgorajanka Sylwia Bober, finałowa kandydatka do konkursu piękności Miss Polonia 2021.

 

- Reklama -

- Reklama -

1 komentarz
 1. Janek mówi

  „Cegiełkę pomocy dołożyła również biłgorajanka Sylwia Bober” o co kaman ?.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.