- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Koncert Zenona Martyniuka w Józefowie

17 października w Józefowie odbył się Koncert Charytatywny "Wybudźmy Elżbietę". Podczas gali disco polo wystąpił Zenon Martyniuk.

- Reklama -

Z inicjatywy księdza Pawła Dynaki z parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie został zorganizowany koncert charytatywny. W czasie występów prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz chorej Elżbiety. W kwietniu 2021 r. kobieta trafiła do szpitala z powodu zarażania się koronawirusem. Doszło do ostrej zatorowości płucnej. Niestety, w wyniku długiej reanimacji wymaga teraz intensywnej rehabilitacji. Na ten cel potrzeba aż 90 000 zł.

– Kiedy pojawiłem się w parafii 15 sierpnia, już kilka dni później odbyły się dożynki gminne, podczas których były zbierane pieniądze na rehabilitację chorej Elżbiety. Ja też postanowiłem pomóc w tej akcji i zrobić coś na większą skalę. W pierwszej kolejności zadzwoniłem do Zenona Martyniuka, mojego serdecznego przyjaciela i poprosiłem go o to, żeby włączył się w tę akcję – mówi ks. Paweł Dynaka, organizator wydarzenia.  Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, ponieważ bardzo wiele osób o dobrych sercach włączyło się w dzisiejszą akcję. Nikogo tutaj na początku nie znałem, ale organizując to wydarzenie, spotkałem bardzo wiele osób o dobrych sercach i bardzo mnie to cieszy, że pomogły –dodaje.

W akcję włączyła się również pochodząca z Biłgoraja 24-letnia Sylwia Bober aspirująca do tytułu Miss Polonia.

– Na moim Instagramie już niebawem udostępnię zbiórkę pieniędzy dla Pani Elżbiety na jej leczenie i rehabilitację. Mam nadzieję, że dotrze ona do jak największej liczby osób. Będzie ona dostępna tam trzy dni. Zachęcam bardzo serdecznie do wpłacania pieniędzy, ponieważ każdy grosz się liczy – zachęca Sylwia Bober.  Warto pomagać. Ja bardzo często i chętnie to robię. Dzisiejszy koncert jest w szczytnym celu i bardzo się cieszę, że tak wiele osób przyszło tutaj nie tylko spędzić dobrze czas, ale również pomóc komuś innemu – podkreśla.

- Reklama -

Podczas wydarzenia zlicytowano bardzo wiele ciekawych przedmiotów. Cała kwota trafi na rzecz chorej kobiety. Jednym z ciekawszych przedmiotów była koszulka z autografem Roberta Lewandowskiego, którą dostarczył na licytację Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości. Została ona wylicytowana za kwotę 3 600 zł

Dla wszystkich, którzy chcą pomóc, na portalu zrzutka.pl została otwarta zbiórka. Każdy grosz jest na wagę złota. Potrzeba aż 90 000 zł na rehabilitację Elżbiety. Już zebrano ponad 50 000 zł. Kliknij, aby pomóc (Tutaj)

– Jeśli ktoś z Was chciałby pomóc finansowo, będziemy za to bardzo wdzięczni. Za wszystkie wpłaty, udostępnienia zbiórek oraz modlitwę ogromnie dziękujemy w imieniu mamy i swoim – prosi Marta Buczkowska, córka chorej Elżbiety.

~Michał Kuliński

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Jonasz mówi

    Chory kraj – państwo nie pomaga tylko trzeba liczyć na zwykłych ludzi aby komuś uratować życie. A tak przy okazji pytanie – czy zaproszone zespoły koncertowały za darmo czy też zgarneły gażę !?.

    1. Agnieszka mówi

      Zespoły grały za darmo.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.