Moto Tech

- Reklama -

Uczcili pamięć Adama Olszty

15 lipca na stadionie sportowym w Tereszpolu-Zaorendzie odbył się I Memoriał Piłkarski im. Adama Olszty, wieloletniego działacza sportowego i prezesa Klubu „Orzeł Tereszpol”.

Pod koniec lutego po ciężej chorobie odszedł do wieczności śp. Adam Olszta, wieloletni trener, nauczyciel, działacz społeczny i samorządowiec. Zmarł w wieku 68 lat.

- Reklama -

Memoriał rozpoczął się odsłonięciem pamiątkowej tablicy. Sportowcy podkreślili, że Adam Olszta przez 33 lata był czynnie związany z piłką nożną na terenie gminy Tereszpol, najpierw jako członek klubu i trener juniorów w LZS Iglopol Lipowiec, a następnie jeden z inicjatorów Klubu Orzeł Tereszpol w 1991 roku, po rozwiązaniu się klubu LZS Iglopol Lipowiec. W 1997 roku był członkiem, założycielem obecnie funkcjonującego stowarzyszenie kultury fizycznej GKS Orzeł Terewszpol. Był aktywnym trenerem drużyn młodzieżowych, wychowawcą kilku pokoleń piłkarzy w gminie Tereszpol, współorganizatorem i współuczestnikiem realizacji takich przedsięwzięć jak budowa boiska ze sztucznej trawy, budynku usług kultury i sportu na stadionie w Tereszpolu-Zaorendzie. Był organizatorem Gminnej Ligii Piłki Nożnej, podczas której rywalizowały między sobą kolejne pokolenia piłkarzy oraz amatorów miłośników piłki nożnej z gminy Tereszpol, prezesem klubu, sprawującym tę funkcję przez 20 lat.

Cieszył się bardzo dobrą opinią oraz zaufaniem całego społeczeństwa. Jak podkreślili sportowcy i przyjaciele, Adam Olszta poprzez piłkę łączył pokolenia mieszkańców gminy Tereszpol. Trenował i wychowywał kolejne roczniki piłkarzy.

Później przyszedł czas na mecze. Odbył się turniej drużyn oldboyów Orzeł Tereszpol, Włókniarz Frampol, Tanew Majdan Stary, Old Stars, Sokół Zwierzyniec. Były również mecze  drużyn młodzieżowych GKS Orzeł Tereszpol.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.