- Reklama -

- Reklama -

Tytuł „Brązowej Szkoły 2021” dla dwóch biłgorajskich liceów

Dwa biłgorajskie licea otrzymały tytuł "Brązowej Szkoły 2021" w Ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących Perspektywy 2021, znajdując się wśród 600 najwyżej sklasyfikowanych liceów w kraju. Ranking został przygotowany przez "Perspektywy" już po raz dwudziesty trzeci.

Zasady rankingu ustaliła kapituła złożona z przedstawicieli uczelni, komisji ds. kształcenia KRASP, dyrektorów okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) i przedstawicieli komitetów głównych olimpiad. Pracom Kapituły przewodniczyła dr hab. Barbara Marcinkowska, prof. APS, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Zgodnie z postanowieniem kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej. W zestawieniach zostały zaprezentowane jedynie szkoły, które uzyskały najlepszą pozycję rankingową – czytamy na stronie „Perspektyw”. W tegorocznym rankingu wzięto pod uwagę dane 2186 liceów ogólnokształcących.

- Reklama -

I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ zostało sklasyfikowane na 602. miejscu w kraju (31. miejsce w woj. lubelskim) natomiast II Liceum Ogólnokształcące znalazło się na miejscu 651. (34. miejsce w woj. lubelskim). I LO im. ONZ, w porównaniu z rokiem 2020, spadło w rankingu o 127 miejsc, natomiast II LO, w porównaniu z rokiem poprzednim, awansowało o 40 miejsc.

Gratulujemy i ogromnie cieszymy się z tego sukcesu!

Paweł Jednacz
 Rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Biłgoraja

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.