- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

„Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”

Wzorem lat minionychch, pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości w dniach 22-27 lutego 2016 r. ogłoszony został „Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw”. Na terenie województwa lubelskiego organizatorem przedsięwzięcia są: Katolickie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Potrzebującym AGAPE mieszczące się przy ul. Bernardyńskiej 5 w Lublinie oraz Stowarzyszenie Równych Szans BONA FIDES – działające na terenie Lublina, Białej Podlaskiej, Zamościa, Włodawy i Parczewa. W przedsięwzięcie zaangażowania jest również Policja.

W ramach corocznej kampanii również policjanci biłgorajskiej jednostki pełnić będą dyżury, podczas których udzielać będą wskazówek, porad na temat praw osób pokrzywdzonych, sposobów ich dochodzenia oraz będą informować o instytucjach, do których można się zwrócić w poszczególnych sprawach. Dyżury w zakresie udzielania porad pełnić będą funkcjonariusze Wydziału Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego w budynku Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju mieszczącej się przy ul. Polnej 1, nr tel. 84 686 82 10. Informacje można uzyskać również telefonicznie. Dyżury funkcjonariuszy będą pełnione w godzinach 6.00-14.00 oraz 14.00-22.00.

- Reklama -

Jeżeli pokrzywdzone zostały twoje prawa lub ktoś z twojego otoczenia padł ofiarą przestępstwa i nie wiesz co robić, gdzie szukać pomocy – skorzystaj z bezpłatnych porad policyjnych specjalistów by wiedzieć jak się bronić. Podkreślamy, że nie tylko podczas trwania kampanii osoby, które zostały pokrzywdzone przestępstwem, mają możliwość uzyskania fachowej pomocy ze strony policji. Mogą to zrobić w każdej chwili, zgłaszając się do najbliższej jednostki policji bądź dzwoniąc na numery alarmowe 997 lub 112.

We współpracy z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Biłgoraju poniżej zamieszczamy wykaz podmiotów świadczących pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie w powiecie biłgorajskim. Ponadto Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej świadczy pomoc w zakresie indywidualnych porad psychologa w każdy czwartek w godzinach 15.00-17.00 w Urzędzie Gminy Biłgoraj. Podobnie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej świadczy pomoc ze strony psychologa, który pełni dyżur w każdy wtorek w godzinach 11.30-16.30 przy ul. Lubelskiej 16 w Biłgoraju.

Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło stronę internetową www.pokrzywdzeni.gov.pl, na której znajdują się informacje o prawach osób pokrzywdzonych przestępstwem, „Informator dla pokrzywdzonego” oraz baza danych o instytucjach i organizacjach pozarządowych udzielających ofiarom przestępstw wsparcia psychologicznego i informacji prawnej, z podziałem na województwa.

CallSend SMSCall from mobileAdd to SkypeYou`ll need Skype CreditFree via Skype

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.