- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Nieudana próba ucieczki

Do kontroli drogowej doszło w Górecku Kościelnym. Kiedy kierujący zatrzymał swój pojazd, nagle ponownie szybko ruszył i odjechał z miejsca. Patrol ruszył w pościg za uciekającym kierowcą. Pomimo wydawanych poleceń do zatrzymania,  kierowca je zlekceważył.

- Reklama -

Podczas ucieczki skręcił w polną drogę próbując jednocześnie zepchnąć radiowóz z drogi. Policjanci kontynuowali pościg, kiedy kierowca nagle wjechał na teren jednej z posesji, gdzie dalej podjął próbę ucieczki pieszo. Funkcjonariusze podczas pieszego pościgu po kilku metrach zatrzymali uciekiniera.

Okazał się nim 31-latek z gm. Józefów, który znajdował się pod silnym działaniem alkoholu. Po przewiezieniu na komisariat okazało się, że ma ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Jak ustalili, mężczyzna posiadał wydany przez sąd prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów do 2018 roku. Volkswagen z kolei, którym się poruszał, nie posiadał ani ubezpieczenia OC, ani ważnych badań technicznych. Pojazd został niezwłocznie odholowany na parking strzeżony.

Teraz 31-latek odpowie przed sądem, m.in. za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, złamanie zakazu sądowego, spowodowanie kolizji poza drogą publiczną oraz inne wykroczenia. Za popełnione czyny grozi mu kara nawet 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.