- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tu na razie jest ściernisko. Ale będzie? (FOTO)

Umowa na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej w Potoku Górnym została podpisana. Plac budowy jest już przekazany wykonawcy. - To firma z Biłgoraja, także zyskają nie tylko nasi mieszkańcy, ale i przedsiębiorcy z naszego powiatu - mówi Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny.

- Reklama -

Firma Ryszarda Sasa, która wygrała przetarg, przystępuje do pracy. Na postawienie hali i zakończenie inwestycji ma dwa lata. Hala w Potoku Górnym będzie kosztowała 12,2 mln złotych. Dziesięć milionów to dofinansowanie z „Polskiego Ładu”, resztę gmina musi dołożyć ze swojego budżetu:

– Wyłożymy te środki oczywiście, bo jest to niezwykle potrzebna inwestycja. Choć są i takie głosy, po co ta hala, jak tu jest mało dzieci. To ja odpowiadam. Mamy cztery szkoły na terenie gminy i niech te dzieci przyjeżdżają na zajęcia, niech korzystają z hali wszyscy mieszkańcy. Może będzie mniej problemów z kręgosłupem, z wadami postawy i z tężyzną fizyczną. Przez lata była wymówka, bo nie ma gdzie. Teraz chcemy zrobić coś, co zostanie w gminie Potok Górny na lata i będzie służyło następnym pokoleniom. My wcześniej czy później odejdziemy, ale tej hali nikt nam już nie zabierze – mówi wójt gminy.

(…)

- Reklama -

Więcej o nowej hali w Potoku Górnym w papierowym wydaniu Nowej Gazety Biłgorajskiej. Tym razem WYJĄTKOWO W PONIEDZIAŁEK. Zachęcamy do lektury. W tym numerze jak zwykle aktualne wiadomości ze wszystkich gmin w powiecie biłgorajskim. My nie czekamy aż nam urząd przyśle gotowy komunikat, żeby go bezmyślnie skopiować. Dzięki mieszkańcom i dzięki czytelnikom sami sprawdzamy co dzieje się w powiecie biłgorajskim.

Przez 24 godziny na dobę aktualności z powiatu biłgorajskiego, w najlepszym lokalnym portalu:

WWW.GAZETABILGORAJ.PL

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Emi mówi

    Cała filozofia rządów PISu opiera się na tym aby budować obiekty duże, zauważalne ale niekoniecznie przy tym potrzebne n.p. elektrownia w Ostrołęce, Centralny Port Komunikacyjny, przekop Mierzei Wiślanej czy wreszcie ta hala sportowa w Potoku . W celach wizerunkowych to ładnie wygląda. ale czy sensownie ?

  2. Matylda mówi

    Zapomniał nasz wójt ze i w Szyszkowie i w Lipinach sa hale sportowe i sa kluby nawet.I nikt sie nie bedzie turlał z Lipin zeby podziwiax hale w Potoku bo ma swoja. Jak zechce pocwiczyc to pojdzie i pocwiczy u siebie a nie na drugiej wiosce.
    Inna kwestia to utrzymanie takiej hali. Trzeba ja ogrzac trzeba oswietlic, a to sporo dzisiaj kosztuje. Ciekawe jak ta kwestia zostanie rozwiazana bo nic sie o tym nie mówi. kto bedzie ponosił koszty. Czy szkoła w Potoku w Której nie wystarcza na podstawowe potrzeby czy Urzad Gminy/ Czy sie dolozy gmina?? znajac nastawienie naszego wodza zapewne nie. Wiec jak to bedzie?? Pogłoski słyszałam ze hala ma sie utrzymywac sama. Sama ma sie oswietlac ogrzewac sama zamykac otwierac w sumie ma byc samowystrczalna. hahahaha bedzie wesolo jak ja w koncu wybuduja.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.