- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

„To ludzie tworzą miasto”

Za pośrednictwem NOWej Gazety Biłgorajskiej Wojciech Gleń, kandydat na burmistrza miasta Biłgoraj, zwraca się do mieszkańców i apeluje o udział w II turze wyborów.

- Reklama -

Drodzy Biłgorajanie! Za nami I tura wyborów samorządowych.

Dziękuję wszystkim Mieszkańcom za wzięcie udziału w wyborach. Jestem niezmiernie wdzięczny tym z Państwa, którzy zdecydowali się oddać swój głos na kandydatów Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Szczególnie dziękuję Mieszkańcom, którzy zagłosowali na mnie. Wielkie dzięki składam także Wszystkim osobom, które od samego początku wspierały mnie i brały czynny udział w prowadzonej przeze mnie kampanii… Gratuluję jednocześnie Wszystkim Kolegom i Koleżankom, którzy 21.10.2018 r. głosami Wyborców otrzymali mandat zaufania do reprezentowania Państwa w Radzie Miasta, Powiatu, Sejmiku.
Zaufanie, którym obdarzyli nas Wyborcy, jest dla nas zaszczytem, ale i zobowiązaniem! Jak doskonale wiemy, miasto rozpoczęło szereg inwestycji infrastrukturalnych takich jak rewitalizacja Placu Wolności czy remonty i budowy dróg osiedlowych. Musimy kontynuować te działania, a co więcej rozszerzyć ich zakres, korzystając z programów krajowych przeznaczonych na te cele.
Ważnymi tematami są również rozwiązanie problemów z parkowaniem, na które skarżą się mieszkańcy, usunięcie barier architektonicznych często uniemożliwiających osobom niepełnosprawnym i matkom z dziećmi poruszanie się po naszym mieście. Korzystając ze środków krajowych, musimy rozbudować bazy sportowe przy szkołach, w których nasze dzieci zdobywają wykształcenie oraz rozwijają się fizycznie na zajęciach w-f i zajęciach pozalekcyjnych.
Kontynuował będę program „Czyste powietrze” w mieście, rozszerzając go o punkt konsultacyjny, na którego brak skarżą się mieszkańcy. Aby Biłgoraj był atrakcyjny dla mieszkańców i osób odwiedzających, będę zabiegał o środki na rozbudowę infrastruktury sportowo rekreacyjnej przy zalewie Bojary m.in. budowę miejskiego placu zabaw, rozbudowę siłowni street workout do poziomu mistrzostw oraz budowę parku linowego i obiektów sportowych na tych terenach, aby obiekt ten stał się centrum sportu i rekreacji. Musimy stworzyć atrakcyjną przestrzeń, do której osoby będą chciały przyjeżdżać i wracać.
Ważną inwestycją jest budowa schroniska dla zwierząt, jednak miejsce należy ustalić wspólnie z mieszkańcami, aby nie kolidowało to z ich planami i oczekiwaniami. Należy rozwinąć i wesprzeć edukację przedszkolną i wczesnoszkolną. W inkubatorze przedsiębiorczości biłgorajskie stowarzyszenia i fundacje otrzymają zarówno pomoc księgową jak i prawną w prowadzeniu swoich działań, tak aby osoby, które chcą działać i rozwijać nasze miasto miały realne wsparcie.

- Reklama -

Zamierzam rozwinąć współpracę pomiędzy urzędami i instytucjami w naszym mieście, aby wszelkie działania przebiegały sprawniej. Urząd Miasta musi być przyjazny dla mieszkańców. Będę starał się, aby nikt nie poczuł się pozostawiony sam ze swoimi problemami. Moim celem będzie również utworzenie komisji doradczych dla młodzieży i seniorów, aby mogli oni bezpośrednio przedstawiać problemy i potrzeby władzom. Chciałbym, aby każdy mieszkaniec czuł się ważnym ogniwem w funkcjonowaniu miasta i miał przekonanie, że ma realny wpływ na rozwój i działania w Biłgoraju. Jako burmistrz wraz z Radą Miasta powołam do życia instytucje wspierające młodych przedsiębiorców, takie jak Inkubator Przedsiębiorczości, w którym znajdą pomoc prawną i księgową oraz będą mogli uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach z zagadnień marketingu czy innych działań związanych z prowadzeniem biznesu.
Wspólnie z powiatem zechcę rozpocząć pozyskiwanie terenów inwestycyjnych i ich uzbrojenie. Jako miasto musimy przyciągnąć inwestorów, aby w mieście powstawały ciekawe i dobrze płatne miejsca pracy. Równie ważnym jest powołanie Rady Przedsiębiorców, aby zwiększyć wpływ miejscowych przedsiębiorców na działania miasta w celu poprawy ich konkurencyjności na lokalnych i ogólnopolskich rynkach.
Bardzo zależy mi na tym, aby kluby sportowe, sekcje seniorów wróciły i dawały kibicom radość. Mam na myśli powrót siatkarek Szóstki Biłgoraj, koszykarzy Basketu i piłkarzy ręcznych MKS Biłgoraj. Łada 1945 to klub z wielkimi tradycjami, który podobnie jak inne kluby sportowe jest niedofinansowany. Zwiększę środki finansowe na sport dla klubów, będę je wspierał i dam szanse prawdziwego rozwoju zawodników, trenerów, kibiców. Będę dążył do rozbudowy OSiR, chcę w Biłgoraju boiska sztucznego pełnowymiarowego dla piłkarzy Łady, dla młodzieży i dzieci. Dzięki temu zwiększymy bezpieczeństwo na tych obiektach, bo powstanie nowa droga dojazdowa. Powołam prawdziwą, pełną pasjonatów społeczna Radę Sportu, która będzie sprawiedliwie dzielić środki na sport i na jego promocję. Przywrócę Bal Sportowca już od najbliższego roku pod egidą Burmistrza Miasta Biłgoraj przy udziale wszystkich klubów sportowych, z wyróżnieniem także uzdolnionej i utalentowanej młodzieży. OSiR zacznie funkcjonować tak jak powinien – z dużą ilością różnego rodzaju imprez sportowych i ofertą sportową dla wszystkich grup od najmłodszych do seniorów. Wprowadzę specjalne bonusy korzystania z obiektów dla klubów i seniorów miasta. Wprowadzę dodatkowe zajęcia sportowe dla dzieci w szkołach. Doprowadzę do współpracy całego środowiska sportowego w naszym mieście.
Istotna jest także szeroko rozumiana promocja miasta. W Biłgoraju i okolicach w ciągu roku odbywa się wiele imprez i wydarzeń kulturalnych, musimy je promować, aby przyciągać osoby spoza miasta. Biłgoraj musi się stać centrum kulturalnym powiatu. Musimy też zaprezentować nasze miasto jako przyjazne przedsiębiorcom, gdzie żadna inwestycja nie pozostanie bez wsparcia. Tylko aktywnie działając i wspierając wydarzenia kulturalne, sportowe i historyczne możemy zbudować realną wartość kulturalną, która zachęci mieszkańców i osoby spoza miasta do aktywnego uczestniczenia w tych wydarzeniach. Wspierając działania przedsiębiorców, musimy pokazać, że miastu na nich zależy oraz że mają pełne wsparcie zachęcające do inwestycji w naszym mieście, powiecie.
 Drodzy Mieszkańcy, to ludzie tworzą miasto i głos Państwa winien być najważniejszy dla burmistrza! Zaszczytem dla mnie będzie reprezentowanie Państwa interesów w Urzędzie Miasta. Jestem otwarty na rozmowy, propozycje. Dziękuję Państwu za wszelkie uwagi i prowadzone dyskusje na moim profilu na Facebooku. Zachęcam także do odwiedzania mojej strony internetowej wojciechglen.pl oraz do śledzenia mojego profilu zarówno teraz, jak i po wyborach będzie to jeden z wielu kanałów bezpośredniego kontaktu ze mną. Proszę wszystkich o wzięcie udziału w wyborach 4 listopada w II turze wyborów samorządowych i oddanie na mnie głosu.
 Z poważaniem Wojciech Gleń

 

- Reklama -

15 Komentarze
 1. noja mówi

  o czym wy panstwo mówicie
  Obecny burmistrz nadaje się jak najbardziej.nie wstydzę się w końcu miasta. proces trwał wiele lat i potrwa kolejne. i oby jak najdłużej byl na stanowisku.godnego zastępcy nie widzę. pan Wojtek.no cóż….niczego nie stworzył. prowadzi tylko biznes ktory odziedziczył.a coz to za dokonanie.gotowiec ktory sam idzie.czegoz mógłby dokonać dla nas…
  o panu Piotrze nie wspomne.szkoda klawiatury
  Widzicie…Opatrzność czuwa. heheheheheheheheehehehe
  ps.pozdrawiam Pana Burmistrza i wszystkich którzy patrzą w tym samym kierunku.a jeśli ktoś ma inne zdanie.to prosze startować w następnej kadencji..dobranoc

  1. Barbara mówi

   Ja tylko chciałam spytać co Ty stworzyłas skoro Panu Wojtkowi „biznes sam idzie”…
   Chętnie sie dowiem jak to sie robi a sądząc po wpisie – Ty masz takie dane w paluszku.
   Czekam na podpowiedz – może nie będę musiała zapieprzach wtedy w pewnej miejskiej spółce za marne grosze podczas gdy prezesi dostają premie ….

 2. Biłgorajanin mówi

  Do krytyków Pana Glenia. Tym, którzy zarzucają Panu Gleniowi brak kompetencji chciałbym przypomnieć że Pan Rosłan ukończył germanistykę i powinien pracować w szkole jako nauczyciel niemieckiego bo nie zna się na prawie, finansach ani na sprawach technicznych. Ponadto Pan Rosłan żyje m.in. z podatków które płaci Pan Gleń. Gleń umie zarabiać pieniądze a nie tylko wydawać jak dotychczasowy burmistrz. Mam również poważny zarzut odnośnie moralności Rosłana. Uczynił Palikota honorowym obywatelem Biłgoraja, człowieka, który chciał zdjąć krzyż z sali sejmowej i namawiał do występowania z Kościoła. To obelga dla ludzi wierzących i na pewno Rosłan , człowiek lewicowy, zdaje sobie z tego sprawę. Żaden człowiek wierzący nie powinien glosować na Pana Rosłana.

 3. Piotr mówi

  Szkoda ze redakcja nie udostępnia komentarzy przychylnych na Pana Glenia .

 4. o mówi

  Rosłan burmistrzem

 5. k mówi

  panie Wojtku po co panu to hasło czas na zmiany w stylu przegranego kandydata na burmistrza. to ma efekt odwrotny.

 6. marian mówi

  przykro pan Wojtek się pogubił i otoczył upadającymi gwiazdami Pis-u , panie Wojtku bez ściemy za 5 lat ma pan szanse znowu wygrać z panem Szeligą

 7. Renata mówi

  Z całym szacunkiem. Pierwszy raz NA ŻYWO zobaczyłam Pana w dniu dzisiejszym. Pytanie moje brzmi – gdzie był Pan do tej pory? Jakie inicjatywy obywatelskie Pan zainicjował? Oprócz Misterium mało Pana w mieście. Sam musi Pan przyznać – mało przekonujące kompetencje…

  1. Piotr mówi

   Widać mało Pani bywa w mieście bo akurat glen jest wszędzie…
   Szczerze powiedziawszy momentami boje sie lodówkę otwierać …

   1. yaga mówi

    wszędzie???? Znaczy gdzie był i gdzie działał ,oprócz plakatów wiszących po płotach od 2 mcy?

 8. Andrzej mówi

  A ja mam nadzieję, że pan Wojtek zostanie burmistrzem. Obecny burmistrz się osławił próbą likwidacji SP nr 4 na rozwijającym się osiedlu, marnotrawstwem pieniędzy: wysoka odprawa emerytalna dla wiceburmistrza Deca, zbędna administracja w szczątkowych gimnazjach. Co debaty, Rosłan by odgrywał dżentelmena w swojej kablówce, podczas gdy jego hejterzy prowadzą brudną działalność przed drugim głosowaniem. Wolne media w Biłgoraju – żart – krytyczne wpisy są blokowane na bilgoraj.com.pl. Co do przyszłej kadencji – obecny burmistrz nie ma poparcia w strukturach samorządowych poza Biłgorajem – nie dobrze to wróży. Jego hasło wyborcze jest puste, bez treści, jak wymyślone przez wypalonego człowieka.

 9. Nigel mówi

  Szanowny panie Wojtku mimo sympatycznego wyglądu mnie też Pan nie przekonał i na Pana nie zagłosuję. Pan chyba nie rozumie znaczenia słowa „zaufanie”. Tchórząc przed debatą z Rosłanem zlekceważył Pan ponad trzy tysiące mieszkańców Biłgoraja, którzy takim zaufaniem właśnie Pana obdarzyli. Jako wyborcy mamy niepisane prawo do oceny kandydatów podczas ich bezpośredniego spotkania. Swoją, chyba nieprzemyślaną decyzją stracił Pan właśnie to ZAUFANIE.

  1. Piotr mówi

   Nie nazwałbym postawy Glenia tchórzostwem .
   Rosłan miał 16 lat na debatowanie z mieszkańcami .
   Nie skorzystał .
   Przykre ale prawdziwe .
   Nagle teraz debata przedwyborcza? Po co? Zeby pokazać ze ma 16 letnie doświadczenie w samorządzie?
   No ma. Wszyscy to wiedzą. Nikt temu nie zaprzecza.
   Glen ma ponad 20 lat doświadczenia w biznesie.
   Zreszta – pan Rosłan i jego „doświadczenie i wiedzę” postawiłbym pod znakiem zapytania . Kto choć raz próbował rozmawiać z burmistrzem lub cokolwiek załatwić wie jak to wyglada w rzeczywistości – on ładnie wyglada a do odpowiedzi petentom wola pracownikow którzy nadrabiają miną niekompetencje burmistrza . Tak naprawdę nigdy poza obietnica w stylu „zrobię wszystko aby Państwu pomóc” nie otrzymałem konkretnej odpowiedzi z ust Burmistrza .

   Wiec drodzy państwo – proszę nie mydlić czytelnikom oczu jak to Pan Rosłan jest wielce niezastąpiony .

 10. k mówi

  tez tak mysle

 11. ZENOBIA mówi

  Bez obrazy , nic do pana nie mam , ale moim zdanie to że pan kandyduje to pomyłka !
  Nie jestem za rosłanem , ale ludzie z tej dwójki własnie go wybiorą , przepraszam może pana obraziłam
  Pan wogóle na te stanowisko się nie nadaje, rosłan też -tyle lat już tam się zasiedział , stracił pomysłowość, wpadł w monotonię , tu trzeba „nowej krwi” ale pan jako burmistrz to pomyłka, w niedziele się pan o tym przekona

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.