- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Tarnogrodzki Ośrodek Kultury nie do poznania

W ramach rewitalizacji Tarnogrodu już niebawem mieszkańcy tej gminy i nie tylko cieszyć się będą nową odsłoną wnętrza oraz bardziej funkcjonalnym Ośrodkiem Kultury. Gruntowny remont i modernizacja obiektu sprawiła, że budynek będzie bardziej funkcjonalny i bezpieczny dla korzystających. Obecnie trwa odbiór budynku.

Galeria fotografii przed i po remoncie TOK (15 zdjęć)

W ramach projektu zakończyły się prace przy przebudowie Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury. Zakres prac obejmował przebudowę drogi manewrowej, ciągów pieszych oraz miejsc postojowych, przebudowę podestu wejściowego od strony zachodniej budynku wraz z pochylnią dla niepełnosprawnych.

Dobiegły też końca prace związane z wykonaniem instalacji wewnętrznych wraz z przebudową pomieszczeń i dachu na potrzeby centrali wentylacyjnej oraz dostosowaniem obiektu do aktualnych przepisów ochrony przeciwpożarowej i higieniczno-sanitarnych. Sala widowiskowa została zmodernizowana, między innymi na potrzeby przywrócenia funkcji kinowej, a także wyposażona w nowoczesne urządzenia sceniczne, nagłośnienie oraz nowy wystrój. Całkowita wartość tej inwestycji to ok. 6 milionów złotych.

– Wnętrze Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury od przeszło 40 lat czekało na remont i wyglądało jak z minionej epoki, lecz prowadzone prace przenoszą go w XXI w. Nowoczesne wyposażenie sceny i klimatyzowana sala spowoduje, że wystawiane tu spektakle teatralne i inne występy będą jeszcze lepiej odbierane przez publiczność – zapewnia Paweł Dec, burmistrz Tarnogrodu.

- Reklama -

Tarnogrodzki Ośrodek Kultury przed remontem

Jednym z celów, jakie władze gminy Tarnogród założyły w projekcie rewitalizacji, było przywrócenie funkcjonalności przestrzeni publicznych, co z pewnością przyczyni się do polepszenia jakości życia mieszkańców.

Projekt działań rewitalizacyjnych współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego w Lublinie na lata 2014-2020.

Tarnogrodzki Ośrodek Kultury po remoncie

Red. 

- Reklama -

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Zenek mówi

    Dokladnie! Ale o tym to juz nikt nie pamieta i nie mowi, ze, co najwazniejsze, srodki pozyskane przez poprzednia wladze!

  2. Dorota mówi

    Dziękujemy Panu Rogali i Panu Stróżowi za pozyskanie środków na tą i wiele inwestycji w Tarnogrodzie. W zasadzie na prawie wszystkie, które do tej pory zrobil obecny burmistrz. Niestety obecna władza o tym zapomina i myśli że mieszkańcy dadzą się nabrać

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.