Tarnogród zaplanował inwestycje

Pod koniec grudnia 2018 roku samorządowcy z Tarnogrodu zatwierdzili budżet i zaplanowali inwestycje.

Co roku samorządy przygotowują budżet, w którym ujęte są wszystkie wydatki związane z funkcjonowaniem gminy oraz zadaniami inwestycyjnymi. Także w Tarnogrodzie zaplanowano wszystkie dochody i wydatki, a budżet zatwierdzony został przez radnych.

O postępach prac nad budżetem oraz zakończeniu zadań z 2018 roku mówił na sesji burmistrz Paweł Dec. – Zamykamy rok budżetowy 2018, w związku z tym pracownicy są mocno obciążeni pracą. Obecnie trwa dokończenie chodników w Różańcu Drugim, dokończenie oświetlenia przy ulicy Lawendowej w Tarnogrodzie oraz przygotowanie przetargów na 2019 rok – mówił burmistrz Tarnogrodu. Odnosząc się do planów na 2019 rok stwierdził, że będzie to bardzo ciekawy i pozytywny rok dla gminy, gdyż zaplanowano bardzo dużo inwestycji. – Nad projektem pracowaliśmy bardzo intensywnie z radnymi. Budżet mamy bardzo ciekawy i bardzo pracowity, a zadań jest bardzo dużo. Bazujemy na tym, co przygotował mój poprzednik, dołożyliśmy tylko niektóre zadania – dodał Paweł Dec.

Burmistrz wspomniał, że jednym z największych zadań w 2019 roku będzie rewitalizacja Tarnogrodu. W budżecie są także mniejsze inwestycje, ale bardziej dostrzegane przez mieszkańców.

Na przygotowanie dokumentacji kanalizacji sanitarnej zaplanowano 30 tys. w Tarnogrodzie i 50 tys. w Woli Różanieckiej. Budowa 970 metrów drogi gminnej ul. Ogrody w Tarnogrodzie będzie kosztować 3 mln 200 tys. zł. W budżecie ujęto także kwotę 100 tys. zł na podział geodezyjny i wykup gruntów pod drogę na ul. Tarnowskiego, 200 tys. zł na przebudowę i modernizację drogi gminnej w Pierogowcu oraz 102 tys. zł na rozbudowę drogi gminnej nr 109510 L w Tarnogrodzie (ponad 400 m). Na odwodnienie Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie przewidziano 200 tys. W nowym budżecie znajdą się również środki na remont Szkoły Podstawowej w Różańcu Drugim oraz zakup nowego autobusu do dowozu dzieci do szkół.

W budżecie jest także odwodnienie szkoły podstawowej w Tarnogrodzie za 200 tys. zł, oświetlenie ulic, placów i dróg (wymiana lamp ze słupami w gminie Tarnogród) za kolejne 200 tys. zł. 

Największym zadaniem w 2019 roku będzie rewitalizacja Tarnogrodu. W ramach przedsięwzięcia planowany jest remont budynku Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, aranżacja sali widowiskowej z akustyką wnętrza, zakup wyposażenia oraz remont poddasza, a także konstrukcji dachu na potrzeby centrali wentylacyjnej oraz montaż instalacji solarnej. Ponadto projekt zakłada renowację i digitalizację zbiorów Regionalnej Izby Pamięci mieszczącej się w budynku synagogi wraz z remontem elewacji budynku. W ramach inwestycji planowana jest również rewitalizacja parku miejskiego w Tarnogrodzie, budowa fontanny płytowej z wykorzystaniem skaczących strumieni wody z iluminacją, modernizację nawierzchni ciągów pieszych i zagospodarowanie zieleni. Realizacja zadania potrwa dwa lata, a całkowity koszt  zadania wyniesie ponad 8 milionów złotych. Projekt otrzymał dofinansowanie w ramach RPO WL na lata 2014-2020, z czego dofinansowanie w ramach RPO WL na lata 2014-2020 to kwota ok 5,3 mln.

- Reklama -

7 Komentarze
 1. Jan mówi

  I jakby nie oni, to tych inwestycji by nie było…

 2. Marek mówi

  Najbliższe 3 lata to będzie budżet oparty na inwestycjach które przygotowane były przez Stróża i Rogale.

 3. Zzz mówi

  Szanowni komentatorzy nowy burmistrz musi wykonać inwestycje które rozpoczął Gienek dopiero w następnym roku będzie mógł zrobić budżet i zagospadorowac kasę o czym mówił przed wyborami. Więc hejterzy i reszta mieszkańców td cichutko siedzicie i czekajmy spokojnie na jego budżet i obserwujmy co będzie Paweł robił w swojej kadencji!

 4. Anders mówi

  „oświetlenie ulic, placów i dróg (wymiana lamp ze słupami w gminie Tarnogród) za kolejne 200 tys. zł”

  co dokładnie bedzie wymieniane i gdzie.. wszystkie oświetlenie w TD ?

 5. Jan mówi

  Ja zrozumiałem z wypowiedzi, że czekamy co pozyska nowy gospodarz. Obietnic było wiele…

 6. Klijent mówi

  Czyli robią to na co Gienek załatwił dotację. Czekamy z niecierpliwością na to co załatwi nowy gospodarz.

  1. Yol mówi

   Twoim zdaniem powinien nie robić nic co było już zaplanowane? I wszystko robić po swojemu od początku? Czuje hejtusia w Tobie

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.