- Reklama -

Wystawa „W kolorach karnawału”

30 stycznia 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Biłgoraju odbył się wernisaż wystawy prac najmłodszej grupy plastycznej "Pędzelki" oraz prac grupy "Cudawianki" z pracowni rękodzieła pt. "W kolorach karnawału". Ekspozycja zawiera 13 prac wykonanych na płótnie farbami akrylowymi i 14 przedstawiających stroje karnawałowe, wykonane przez grupę "Pędzelki" – dzieci w wieku od 5 do 9 lat oraz 6 masek karnawałowych wykonanych przez grupę "Cudawianki" - dziewczęta w wieku od 8 do 13 lat. Obie grupy pracują pod opieką artystyczną pani Ireny Oręziak-Kupczak, która otworzyła wystawę.

Na wernisaż przybyli wychowankowie wraz z rodzicami i dziadkami. Jak sam tytuł wystawy wskazuje temat obejmuje okres karnawału, czyli czas zimowych balów, maskarad, pochodów i zabaw. Rozpoczyna się najczęściej w dniu Trzech Króli a kończy we wtorek przed środą popielcową, która rozpoczyna okres Wielkiego Postu i czas oczekiwania na Wielkanoc.

Karnawał – to bardzo wdzięczny i chętnie podejmowany temat przez dzieci na zajęciach plastycznych. Prace zaprezentowane na wystawie przez grupę „Pędzelki”, przedstawiają zabawę, taniec, piękne wielobarwne stroje karnawałowe oraz bogate dekoracje, dużo szczegółów i detali. Wszystko to w pięknych, odważnych kolorach starannie dopracowane.

Swój debiut na wystawie miała grupa „Cudawianki” z pracowni rękodzieła, która powstała we wrześniu w bieżącym roku szkolnym. Dziewczęta wykonały maski karnawałowe, nawiązujące do masek weneckich, bogatych w formy dekoracyjne. Bazą do wykonania takiej maski był odlew gipsowy, wykonany na głowie z manekina po to, aby uzyskać proporcje i kształt twarzy. Następnie nakładały farbę akrylową, po czym dobierały materiały dekoracyjne: kawałki tkanin, sztuczne kwiaty, papier ozdobny, koraliki, cekiny, brokat, pióra i wstążkę. W rezultacie powstały piękne i oryginalne prace.

Przy okazji wystawy nauczycielka plastyki wręczyła dyplomy swoim wychowankom, laureatkom konkursu plastycznego, w którym wzięły udział.

Wystawę można oglądać do końca karnawału tj. do końca lutego.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.