Tanew Majdan Stary lepsza o jedną bramkę

Zespół z Majdanu Starego na własnym stadionie podejmował Błękitnych Obsza.

W ramach 11 kolejki zamojskiej klasy okręgowej zespół Tanwi podejmował na swoim stadionie ekipę z Obszy. Przed spotkaniem wszystko wskazywało, że będzie to bardzo wyrównany pojedynek. Zespół Tanwi zajmował 2 miejsce w tabeli, z kolei ekipa z Obszy plasowała się na 5 pozycji. Licznie zgromadzona publiczność zobaczyła typowy mecz walki, w którym nie było widać wyraźnego faworyta. Pierwsza połowa przebiegała w dość sennym tempie a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska.

W pierwszych minutach spotkania optyczną przewagę mieli zawodnicy gości, jednak ich strzały lądowały daleko od bramki strzeżonej przez Arkadiusza Kniazia. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa spotkania zakończy się remisem, zespół z Majdanu Starego przeprowadził zabójczą akcje. W 42 minucie spotkania Arkadiusz Kusiak odebrał prostopadłe podanie, wyszedł sam na sam z bramkarzem Błękitnych i pokonał go pięknym strzałem, tym samym zmieniając stan spotkania na 1:0. Do przerwy wynik nie uległ zmianie. Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków gości, którzy chcieli wyrównać stan meczu jednak na drodze stali im dobrze dysponowani tego dnia obrońcy Tanwi. Błękitni z biegiem czasu atakowali coraz zacieklej narażając się przy tym na kontry gospodarzy. W 72 minucie spotkania pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Tomasz Blicharz, jednak futbolówka obiła tylko poprzeczkę i wynik nie uległ zmianie. W końcówce zaciekłe ataki przeprowadzał zespół z Obszy, jednak nie znaleźli oni drogi do bramki i to gospodarze cieszyli ze zwycięstwa. Dzięki temu zwycięstwu, zespół Tanwi umocnił się na 2 miejscu w tabeli i ma tylko 1 punkt straty do lidera. Kolejne spotkanie Tanew Majdan Stary rozegra w niedzielę 20 października, kiedy to uda się do Goraja na mecz z tamtejszym Metalowcem, natomiast Błękitni Obsza w sobotę 19 października rozegrają mecz na swoim stadionie gdzie podejmować będą Koronę Łaszczów. Oba spotkania zaplanowano na godzinę 15:00.