- Reklama -

- Reklama -

Szlachetna pomoc

- Reklama -

 
Projekt „Szlachetna paczka” już po raz dziewiąty  pomaga rodzinom potrzebującym w naszym rejonie. Projekt, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszego społeczeństwa, co roku łączy setki tysięcy osób.

W sobotę, 17 listopada, nastąpiło otwarcie bazy rodzin, którym można pomagać. Darczyńcy mogą wchodzić na stronę Szlachetnej Paczki i poznawać historie i potrzeby rodzin, którym zechcą pomóc. Obecnie z terenu powiatu biłgorajskiego  do projektu zakwalifikowało się 26 rodzin. Potrzeby rodzin są różne od żywności, ubrania po opał na zimę.

Początkowo wolontariusze odwiedzili rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od nich przyczyn. W podejmowaniu decyzji o włączeniu rodziny do projektu pomagał im wyznaczony cel – mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Ważne, aby projektem Paczki objęte zostały te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany. W chwili obecnej ważne jest, aby rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji otrzymały wsparcie ze strony darczyńców. To właśnie oni przygotowują potrzebującym pomoc odpowiadającą na ich najważniejsze potrzeby.

- Reklama -

Na stronie www.szlachetnapaczka.pl, po wybraniu rejon Biłgoraj i okolice ukazują się kolejne nowe historie rodzin, które pragną godnie przeżyć świąteczny czas. Zachęcamy do zapoznawania się z nimi. Powoli zaczynamy przygotowywać się do kolejnych świąt Bożego Narodzenia. Warto więc pamiętać o tych, których los nie rozpieszcza, a każdy drobny upominek będzie dla nich niezapomnianym prezentem. Każdy z nas może zaangażować się w pomaganie! Zapraszamy wszystkich do włączenia się w Paczkę. Wystarczy wybrać rodzinę i wspólnie ze znajomymi, rodziną, współpracownikami zorganizować paczkę, SZLACHETNĄ PACZKĘ.

Dzięki Państwu ktoś poczuje, że jest ważny i poradzi sobie w życiu!

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.