- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

- Reklama -

6 listopada 2018r., już po raz jedenasty odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna ZSBiO. Tegoroczny konkurs wpisał się w „Biłgorajski Tydzień Niepodległości”, czyli cykl wydarzeń poprzedzających uroczystości 11 listopada. W imprezie wzięli udział finaliści etapów szkolnych wraz z opiekunami oraz zaproszeni goście.

Finaliści prezentowali przygotowane wcześniej fragmenty wybitnego dzieła Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”- powieści ukazującej skomplikowane dzieje narodu polskiego na przełomie XIX i XX w., a ich wystąpienia oceniało jury w składzie: Pani Maria Szeliga, Pani Danuta Płoucha i Pani Cecylia Zębalska.

W czasie obrad jury młodzież naszej szkoły przedstawiła montaż słowno-muzyczny „Pamiętajmy o Niepodległej”.

Po burzliwych naradach osoby oceniające wystąpienia przyznały następujące nagrody:

- Reklama -

I MIEJSCE – Nela Fusiarz z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ,  Gabriela Ciosmak z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących i Konrad Knapik z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących,

II MIEJSCE – Gabriela Duma z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego i Alicja Dziwura z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej,

III MIEJSCE – Martyna Koman z Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ,

WYRÓŻNIENIE – Aleksandra Kruk i Małgorzata Mazurek – Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, Kamila Hyz – Katolickie Liceum Ogólnokształcące, Klaudia Zygmunt – Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej.

Organizatorzy serdecznie dziękujemy uczniom: Juli Semak, Ewelinie Lekan, Aleksandrze Sulowskiej, Patrycji Gąbce, Weronice Brodziak, Martynie Cis, Patrycji Ciosmak, Weronice Flis, Ewie Zwolińskiej, Michałowi Malinowskiemu, Bartoszowi Tworzewskiemu, Pawłowi Osuchowi i Konradowi Knapikowi za udział w części artystycznej i pomoc w organizacji konkursu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.