- Reklama -

Szkolą strażaków

W lutym w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej rozpoczęły się szkolenia dla strażaków ochotników.

Na szkolenie przyjętych zostało osiemdziesięciu druhów. Przed rozpoczęciem szkolenia, musieli oni spełnić określone wymagania m.in. dotyczące  wieku, stanu zdrowia i e-lerningu na specjalnej platformie.

– W trakcie trwającego szkolenia druhowie zostaną zapoznani z zagadnieniami dotyczącymi powstawania i rozwoju pożaru, zasad bezpieczeństwa podczas działań gaśniczych, poznają podstawowy sprzęt służący do walki z pożarami a także zaznajomieni zostaną z zasadami prowadzenia działań ratowniczych podczas zdarzeń komunikacyjnych w tym kierowania ruchem – informuje mł. bryg. Albert Kloc, rzecznik prasowy KP PSP w Biłgoraju. Na tym jednak nie koniec.  Po odbyciu szkolenia ochotników czeka jeszcze test w komorze dymowej Ośrodka Szkolenia Komendy Wojewódzkiej PSP w Lublinie. Szkolenie zakończy egzamin teoretyczny i praktyczny.

- Reklama -

W zajęciach pomocą służy miejscowa kadra zarówno Komendy Straży Pożarnej jak i Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

Obecnie biłgorajska straż prowadzi jeszcze nabór na szkolenie dla kierujących działaniami ratowniczymi, szkolenie naczelników i kierowców konserwatorów sprzętu silnikowego OSP.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.