- Reklama -

- Reklama -

Sukces w ogólnopolskim konkursie

- Reklama -

Praca malarska Natalii Rusinek z pracowni plastycznej „Tęczowa Malarnia” Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju została wyróżniona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym organizowanym w ramach akcji i aukcji charytatywnej „Choinki Jedynki 2016”. Po raz piętnasty imprezę organizuje Program Pierwszy Polskiego Radia. Motywem przewodnim obrazków nadesłanych przez dzieci i młodzież z całej Polski były „Tajemnice Świąt Bożego Narodzenia”.

 

Mulawa podziękowania

XV akcja i aukcja charytatywna Pierwszego Programu Polskiego Radia „Choinki Jedynki 2016” odbywa się na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji im. Brata Alberta. Podobnie jak w roku ubiegłym honorowym patronatem imprezę objęła Małżonka Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Agata Kornhauser-Duda.

Prace ocenia troje jurorów: prof. Danuta Kołwzan-Nowicka (artystka malarz, grafik i pedagog), dr Katarzyna Kasia (filozof, estetyk, pedagog) i prof. Franciszek Maśluszczak (artysta malarz, pedagog). W dniach od 25 listopada do 4 grudnia dwa razy dziennie komisja konkursowa spośród ogromnej liczby prac wybrała i nagrodziła 20 najlepszych obrazków, które zostaną zlicytowane na aukcji 10 grudnia, kolejnych 40 otrzymało wyróżnienia.

Jeden z obrazków wyróżnionych przez prof. Danutę Kołwzan-Nowicką wykonała Natalia Rusinek. Natalka uczęszcza na zajęcia plastyczne do Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju, gdzie rozwija swój talent plastyczny pod kierunkiem Anny Świcy.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Mała artystka ma dziewięć lat. Tworzone przez nią prace cechuje wielka wyobraźnia, wrażliwość i kreowanie na papierze własnego, fascynującego świata. Swój obrazek wykonała w technice pasteli olejnej.

Oceniając pracę Natalki, w czasie audycji radiowej pani prof. Danuta Kołwzan-Nowicka doceniła malarskie ujęcie tematu, wykorzystanie plamy i koloru w tworzeniu kompozycji. Na obrazku Natalia przedstawiła szopkę, a w niej Świętą Rodzinę. Nad szopką namalowała Gwiazdę Betlejemską, aniołki z różowymi skrzydłami i błękitne ptaki. Na dole obrazka na to niezwykłe wydarzenie spoglądają ciekawe dzieci i zwierzęta – owieczki, osiołek, kotek i konik. Obok stoją Trzej Królowie i ich trzy wielbłądy. Całość jest czytelna i bardzo piękna kolorystycznie.

Natalce życzymy wspaniałych sukcesów i wytrwałości w rozwijaniu swoich pasji.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.