- Reklama -

Sukces RCEZ w XI Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Mechanicznym

W wyniku klasyfikacji indywidualnej Maciej Pukarowski zajął III miejsce, a Krzysztof Łupina VI miejsce w Polsce. Obydwaj uczniowie zdobyli tytuł laureata XI Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego i zostali nagrodzeni cennymi nagrodami rzeczowymi oraz indeksami uprawniającymi do studiów na kierunku mechanika i budowa maszyn na Politechnice Warszawskiej.
Ostatni etap XI Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Mechanicznego odbył się w dniach 21 i 23 marca 2018 roku w Zespole Szkół Technicznych w Płocku. Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju reprezentowało 6 uczniów w dwóch zespołach: zespół z Technikum Mechaniczno-Elektrycznego w składzie: Aleksandra Maksimek kl. III TM, Szymon Wasąg kl. III TM i Krzysztof Zając kl. III TM, oraz zespół z Centrum Kształcenia Praktycznego w składzie: Maciej Pukarowski kl. IV TM, Krzysztof Łupina kl. IV TM i Piotr Kotwis kl. IV TM. Opiekunami merytorycznymi uczniów byli mgr inż. Leszek Luchowski i mgr Wojciech Stasiewicz. Z zakresu programowania mechatronicznego uczniów przygotował mgr inż. Henryk Kasprowicz.
Celem Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Mechanicznego jest promowanie najlepszych uczniów oraz szkół zawodowych w środowisku szkolnym i społeczeństwie, zachęcanie uczniów do doskonalenia umiejętności zawodowych, propagowanie wiedzy z zakresu mechaniki, kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania i poszerzania wiedzy technicznej jako dziedziny niezbędnej w funkcjonowaniu współczesnego społeczeństwa, a ponadto rozwijanie zainteresowań uczniów. W tym roku szkolnym w eliminacjach Ogólnopolskiego Konkursu Mechanicznego wzięło udział ponad 50 szkół technicznych o profilu mechanicznym z terenu całej Polski.
Leszek Luchowski
 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.