- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Sukces Cypriana Mielniczuka na Ogólnopolskim Turnieju Karate

W sobotę w Krakowie odbyły się ogólnopolskie zawody w karate tradycyjnym. Wzięło w nich udział siedmioro zawodników KKT Biłgoraj. Jeden z nich wrócił z pierwszym w historii klubu medalem.

- Reklama -

29 czerwca siedmioro zawodników biłgorajskiego KKT reprezentowało Biłgoraj w jednym z największych turniejów międzynarodowych w karate tradycyjnym organizowanym w Polsce – VI Pucharze Krakowa.

– Klub istnieje już od lutego 2020 roku. Wszyscy chętni, którzy chcą trenować karate, mogą do nas przyjść na zajęcia. Mogą to być nawet dzieci  już od 5. roku życia, a także młodzież i dorośli – mówi Tomasz Grabias z Klubu Karate Tradycyjnego w Biłgoraju.

Klub karate z Biłgoraja jest jednym z najmłodszych klubów w kraju, mimo to w sobotę jednemu z jego wychowanków udało się wywalczyć pierwszy medal za trzecie miejsce w ogólnopolskich zawodach. Są to największe zawody karate organizowane w Polsce.

– Przygodę z karate zacząłem, ponieważ chciałem nauczyć się samoobrony. Zacząłem to w wieku siedmiu lat – mówi 9-letni Cyprian Mielniczuk, zdobywca brązowego medalu na turnieju w Krakowie. – Chciałbym chodzić na karate do końca życia. Teraz mam pomarańczowy pas 7 kyu – dodaje.

Jak podkreśla jeden z trenerów, grupa KKT Biłgoraj jest jedną bardzo ambitną i utalentowaną grupą młodych osób.

- Reklama -

– Jest to rewelacyjna grupa. Dowodem na to jest Cyprian, który osiągnął wspaniały wynik w Krakowie po tak krótkiej nauce – mówi sensei Robert Łój z Tomaszowa Lubelskiego. – Ze względów zdrowotnych jest to najlepsza dyscyplina, która wpływa na rozwój młodego człowieka. Badania wskazują, że pod względem zdrowotnym karate tradycyjne jest po pływaniu na drugim miejscu pod względem rozwoju człowieka, a pod względem mentalnym na pierwszym – dodaje.

Cyprian zajął trzecie miejsce w kategorii kata.
Zawodnicy reprezentujący Klub Karate Tradycyjnego Biłgoraj startujący w VI Pucharze
Krakowa to:
  • Michalina Ostasz – 8 kyu, 2015-2014, konkurencja kata
  • Hanna Ćwik – 8 kyu, 2015-2014, konkurencja kata
  • Sara Zielińska – 8 kyu 2013-2012, konkurencja kata
  • Cyprian Mielniczuk – 7 kyu, 2013-2012, konkurencja kata
  • Antoni Branewski – 7 kyu, 2013-2012, konkurencja kata
  • Wiktor Niemiec – 7 kyu, 2011-2010, konkurencja kata
  • Wiktoria Wójcik – 7 kyu, 2011-2010, konkurencja kata
Dwoje z nich, Sara Zielińska i Antoni Branewski, zajęło piąte miejsce.

– Bardzo dobrze w swoim debiucie na tak dużych zawodach zaprezentowały się nasze najmłodsze zawodniczki Michalina Ostasz oraz Hanna Ćwik, które bardzo dzielnie walczyły o jak najlepsze miejsce w zawodach. Zebrane doświadczenie w tak dużych zawodach zaprocentuje dla tych i innych zawodników reprezentujących nasz klub w przyszłości – dodaje Tomasz Grabias.

~Kuliński MIchał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.