- Reklama -

- Reklama -

Zbiórka krwi w Biszczy

W niedzielę w Biszczy odbyła się akcja zbiórki krwi. Tym razem chętni mieszkańcy Biszczy i okolicznych miejscowości mogli oddać krew w budynku remizy OSP Biszcza II.

- Reklama -

Krew to najcenniejszy dar, jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi. Właśnie dlatego 6 czerwca w Biszczy można było ją oddać. Chętni mieszkańcy Biszczy i okolicznych miejscowości mogli to zrobić od godz. 9 do 13 w budynku remizy OSP Biszcza II.

– Jest to już dwunasta akcja zbiórki krwi organizowana w Biszczy. Tym razem odbyła się ona w innym miejscu, czyli remizie OSP Biszcza II. Zawsze była ona organizowana w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Rekreacji – mówi Ilona Portka, organizatorka akcji zbiórki krwi. – Dziś przyszli nie tylko mieszkańcy gminy Biszcza, ale również sąsiednich miejscowości. Do oddania krwi zarejestrowało się 26 osób – dodaje.

Akcję wspomógł wójt gminy Biszcza Zbigniew Pyczko, przekazując na jej rzecz poczęstunek, Stowarzyszenie Rozwój Gminy Biszcza ofiarowało ciasta, a Starostwo Powiatowe w Biłgoraju przekazało gadżety. Dodatkowo salę przygotowali strażacy z OSP Biszcza II.

- Reklama -

– Gmina Biszcza zawsze stara się włączać w różnego rodzaju akcje charytatywne, które mają komuś pomóc. Tak naprawdę nie wiadomo do kogo trafi ta krew. Równie dobrze może być to ktoś z drugiej części Polski, jak i mieszkaniec gminy Biszcza albo nawet i ja – mówi Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza.

W akcji wzięło udział bardzo wielu krwiodawców, niektórzy oddawali krew już kolejny raz, a inni przyszli, aby to zrobić po raz pierwszy. Wśród nich znalazła się sołtyska Biszczy II.

– Jestem mile zaskoczona, że tego typu akcja zbiórki krwi odbyła akurat się w Biszczy II. Cieszę się, widząc, jak wielu mieszkańców tej części naszej miejscowości przyszło dzisiaj oddać krew – podkreśla Agnieszka Mura, sołtyska Biszczy II. – Dzisiaj pierwszy raz oddaję krew. Chciałam to zrobić już dawno, jednak dopiero teraz nadarzyła się taka okazja. Wszystkich bardzo serdecznie do tego zachęcam – dodaje sołtyska.

W zbiórce zarejestrowało się 30 osób, spośród nich 26 oddało krew, dwie osoby po raz pierwszy.

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.