- Reklama -

- Reklama -

Zwycięstwo w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików

Podczas weekendu zawodnicy "Sparty" zwyciężyli wśród 12-latków w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików. Michał Giruć i Marcel Jonczak zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zawodów.

- Reklama -

Tryumfem biłgorajskich pływaków zakończyły się Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików, które odbyły się w dniach 5-6 czerwca w Lublinie.

– Reprezentanci „Sparty” zwyciężyli wśród 12-latków, była to druga runda tych zawodów. Pierwsza odbyła się w marcu, podobne imprezy zaplanowane są we wszystkich województwach. Suma punktów z dwóch rund daje końcowy wynik na poziomie województwa i kraju – mówi Adam Osuch, trener RWKS Sparta Biłgoraj.

Biłgorajscy zawodnicy Michał Giruć i Marcel Jonczak zajęli odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zawodów.

- Reklama -

Solidne punkty do klasyfikacji końcowej dorzucili prawie wszyscy spartanie. Jednak stanąć na podium udało się tylko części z nich. Medalistami lubelskiej imprezy zostali:

  • Michał Giruć i Marcel Jonczak (3 złote i 1 srebrny)
  • Martyna Łyczak (2 srebrne)
  • Kornel Kulanin (1 złoty i 2 brązowe)
  • Liliana Staroń (1 złoty i 1 brązowy)
  • Mateusz Grasza (1 srebrny)

Dwukrotnie triumfował zespół sztafetowy (Jonczak, Giruć, Kulanin, Grasza). Zwycięski skład dwunastolatków uzupełnili: Hanna Staszczak, Izabela Dziduch, Mateusz Grasza, Filip Kowalik, Konrad Szendała i Michał Mazur. Trenerem grupy jest Paweł Łukaszczyk.

Za dwa tygodnie ponownie w Lublinie odbędą się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego. Docelowymi imprezami dla starszych „spartan” są mistrzostwa kraju w kategorii junior, które odbędą się w lipcu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.